Domácnost

Nejnovější vynález královny nefunkčních robotů Simone Giertz vás překvapí, protože funguje

Sama o sobě říká, že je velmi dobrá ve vytváření velmi špatných věcí. Neortodoxní vynálezkyně švédského původu Simone Giertz je známá také jako královna nefunkčních robotů, ničitelka tranzistorů, mistryně v selhání nebo matka příšerných vynálezů. Její poslední dílo ale všechny překvapí a někoho možná i zklame, speciální elektronický kalendář totiž beze zbytku plní svoji funkci.

Nejnovější vynález královny nefunkčních robotů Simone Giertz vás překvapí, protože funguje
Nejnovější vynález královny nefunkčních robotů Simone Giertz vás překvapí, protože funguje

Foto: kickstarter.com/

Simone Giertz toho ve svých 28 letech zažila tolik, co řada lidí nezvládne za celý život. Narodila se ve Švédsku, v 16 letech odjela na rok do Číny na výměnný pobyt, během kterého si zahrála v místním populárním televizním sitcomu.

5 důvodů, proč nás baví Simone Giertz

Cestovala po světě, žila na houseboatu, který přestavěla především vlastníma rukama, až se nakonec usadila v americkém San Franciscu. Už několik let se živí jako profesionální youtuberka a představuje své praštěné vynálezy světu.

digitální kalendář

„The Every Day Calendar“ je první větší vynález po operaci mozku

Simone je oblíbená kvůli svým vtipům, bezprostřednímu vystupování a bláznivým nápadům. Její kanál na Youtube sleduje již více než 1,4 mil odběratelů. Těžká období se však nevyhýbají ani úspěšným a slavným.

Simone Giertz

Letos na konci dubna Simone Giertz oznámila svým fanouškům, že má nádor na mozku a chystá se na operaci. Operace, která trvala devět hodin, dopadla naštěstí velmi dobře a vše se obešlo jako zázrakem bez následků. Po krátkém zotavení se Simone hned pustila do práce. Můžeme se tak těšit na další ztřeštěné nápady, jako např. nový robot na servírování polévky.

Digitální kalendář

Fanoušky ale na podzim překvapila novým vynálezem, který představila netradičně v rámci kampaně na Kickstarteru. Je to zároveň její první produkt, který nabízí zájemcům ke koupi. Jedná se o jakýsi motivační elektronický nástěnný kalendář, který vám pomůže docílit pravidelnosti v čemkoli si určíte.

Sama Simone jej využívá k začlenění každodenní meditace do svého života. Za každý den splnění úkolu rozsvítíte příslušné políčko pro vybraný den v měsíci. Možná vás napadá, že si raději budete odškrtávat dny třeba v papírovém diáři.

Ano, funguje to stejně, ale motivační prvek rozsvícených políček s možností ihned zkontrolovat svůj pokrok, není tak špatný nápad. Možná bychom sice uvítali ještě nějakou přidanou bizardní funkci, ale Simone zkrátka opět přichází s vtipným řešením běžného problému.

Digitální kalendář

Kalendáře šly na dračku, cíl kampaně byl splněn během prvních 31 minut

The Every Day Calendar je jednoduché zařízení, které nepotřebuje internet ani mobilní aplikace. Stačí jej připojit do zásuvky. Která políčka byla rozsvícena si pamatuje i po vypnutí nebo odpojení ze sítě. V rámci kampaně jeho cena začínala na 250 dolarech (necelých 6000 Kč). Zájem projevila více než 2300 přispěvatelů a minimální potřebná částka pro realizaci projektu byla překonána bezmála sedmnáctkrát.