Domácnost

Chopte se světelného meče a vyzvěte na souboj Dartha Vadera i kamarády

Kolik milovníků Hvězdných válek snilo o soubojích se světelným mečem? Teď si jej konečně mohou vyzkoušet v realitě. Zatím sice jen v té rozšířené (AR) díky hře Jedi Challenges, pořádný zážitek vás ale nemine. Atraktivně vypadá také technické řešení systému, ve kterém hraje hlavní roli váš chytrý telefon. Od května 2018 se na trh dostala i varianta pro více hráčů.

Chopte se světelného meče a vyzvěte na souboj Dartha Vadera i kamarády
Chopte se světelného meče a vyzvěte na souboj Dartha Vadera i kamarády

Úvodní foto: Lenovo a Lucasfilm Ltd. Obrázek byl upraven.

Futuristická fiktivní zbraň, která se objevuje ve filmech, knihách i počítačových hrách na motivy Hvězdných válek, učarovala milionům nadšenců. Ve filmu si tradičně každý bojovník vyrábí svůj meč sám, běžným smrtelníkům se meče staly dostupné díky spolupráci společností Lenovo a Disney.

Sada brýlí, meče a zařízení na sledování pohybu v rozšířené realitě stojí v přepočtu něco přes 4000 Kč. Pro bezchybnou funkčnost ale ještě budete potřebovat dostatečně výkonný smartphone ze seznamu podporovaných modelů, do kterého si předem stáhnete příslušnou aplikaci.

Víte, že na motivy Hvězdných válek vyrobila firma Samsung robotický vysavač? To musím vidět!

Bitva na ostří světelného meče s Darth Vaderem i se sousedem

V horní části brýlí se skrývá prostor pro vložení telefonu. Pomocí zrcadel se obrazy z telefonu mění ve scénu, kterou vidíte před sebou. Kamery zabudované v brýlích spolupracují se zařízením ke sledování pohybu pro maximální věrohodnost zobrazovaných výjevů.

hra se světelnými meči Jedi Challenges

Telefon se postará také o zvuk. Verze hry pro jednoho hráče byla představena už loni. Protivníkem v soubojích se mohly stát dosud jen smyšlené postavy z Hvězdných válek. Novinka z letošního května umožňuje interakce dvou skutečných hráčů. Každý z nich samozřejmě musí mít vlastní vybavení. Takže když už vám ve virtuálním souboji „na život a na smrt“ dal Darth Vader párkrát za sebou na frak, můžete si spravit chuť třeba bitvou s vlastní babičkou.

Anketa

Co připomíná Hvězdné války závodníkovi Janu Mittnerovi?

Potrápit mozkové buňky můžete i v partii hološachů

Délku hry může ovlivnit vybitá baterie v některém ze zařízení. Před hrou nesmíte zapomenout samostatně dobít jak telefon, tak brýle i meč, což někteří uživatelé kritizují. Hráč potřebuje mít na hru také dostatek prostoru, ideálně by herní plocha měla mít alespoň 1,5 x 3 metry. Světelný meč není jediné lákadlo hry, můžete si také zahrát třeba legendární hološachy.

Majitelé iPhonů a iPadů dokonce mohou zápolit v hološachové partii bez nákupu hardwarového příslušenství pro rozšířenou realitu. Stačí jim stáhnout si mobilní aplikaci ARkit od Apple na tablet či telefon, který tuto aplikaci podporuje.