Domácnost

Netradiční vánoční dárky: Jakého robota objeví pod stromečkem váš partner, žena či děti?

Vtipný robot, který mužům zpříjemní vysávání, hračka, která naučí děti základy programování i chytrý prsten pro ženy. Takové vychytávky najdete na našem seznamu pro Ježíška. Mezi 17 tipy na netradiční vánoční dárky se to samozřejmě hemží zábavnými drony a roboty. Přáli byste si dostat roztomilé zařízení, které plave pod vodou, učí vás programovat nebo dron, který dá KO soupeřícím dronům?

Netradiční vánoční dárky: Jakého robota objeví pod stromečkem váš partner, žena či děti?
Netradiční vánoční dárky: Jakého robota objeví pod stromečkem váš partner, žena či děti?

Vánoční dárky pro muže: jízda Teslou i zábava s drony

elektromobil Tesla

1) Dron skákající jako Jackie Chan

Pánové tvorstva jsou přece jenom takové děti ve větším balení. Proto je jistě potěší, kromě nového modelu Tesly, který jim nejspíš stejně koupit nemůžete, také mrštný dron Parrot Jumping Sumo, který zvládá stejné kousky jako hrdinové akčních bijáků.

Prakticky nerozbitelný dron se kutálí rychlostí 6 km/hod a dokáže se otočit v úhlech 90 i 180 stupňů, než stačíte mrknout. Vyskočí do výšky až 80 cm a když dopadne na zem, hned je zase připraven k akci.

Cena: cca 1 600 Kč

2) Vysavač s tváří Dartha Vadera za vás udělá špinavou práci

Robotický vysavač Roomba asi znáte. Firma Samsung využila stejný koncept. Aby si váš partner nemusel špinit ruce s nudnými domácími pracemi, dům zbaví prachu temná síla. Vysavač Samsung POWERbot™ VR7000 s tváří Dartha Vadera samozřejmě pořídíte jen v jedné barvě, černé.

Robotický vysavač Samsung POWERbot™ VR7000

Zneužití Anakina Skywalkera k práci uklízečky vás ale bude něco stát. Vysavač objednaný přes Amazon vyjde na 17 tisíc Kč. Pokud ale nepotřebujete, aby u vás doma poklízel zrovna Temný pán ze Sithu, můžete si koupit i vysavač s vizáží řadového Stormtroopera, který je o pár tisíc levnější.

Cena: kolem 17 tisíc Kč za vysavač s tváří Darth Vadera, cca 10 700 Kč za vysavač s tváří Stormtroopera 

3) Chytrá nabíječka do auta

Nabíječka Nonda ZUS Smart Car umožňuje nabíjení dvou přístrojů současně přes USB konektory a dvakrát rychleji než standardní nabíječky.

Kromě toho díky automatickému uložení polohy zaparkovaného auta, vás mobilní aplikace dovede zpět k autu, když jste ve spěchu zaparkovali na neznámém místě. Další zajímavou funkcí je i časovač parkování, který přesně ví, jak dlouho někde stojíte, což se hodí na placených nebo časově omezených parkovacích místech.

Cena: cca 1 100 Kč

4) Bitevní drony pro zábavu s přáteli

Když potká dron drona, mají radost oba. Když se potkají tři drony, tak se radost násobí. O bitevních dronech Drone n Base ovládaných chytrým telefonem nebo tabletem to určitě platí.

Cena: od 4 000 Kč

5) Stále čisté kravaty s nanovlákny

Potřebuje váš drahý vypadat v práci jako ze škatulky? Potom se mu určitě budou hodit šikovné kravaty z nanovláken. Díky lidskému oku neviditelnému materiálu zůstanou vázanky stále čisté, i když na ně ukápne nápoj nebo spadnou kousky jídla. Místo nepěkných skvrn totiž nečistoty po kravatě jednoduše stečou.

Mám sen, že se Česko stane technologickou perlou, říká propagátor nanotechnologií

Cena: od 598 Kč

6) Pořádná jízda v elektrickém bouráku Tesla Model S

Nepotřebujete miliony, když chcete splnit vašemu drahému sen projet se v elektromobilu od Tesly. Zrychlení z 0 na 100 za 4 sekundy i přetížení 1 G může milovník rychlých kol zakusit i prostřednictvím zážitkové jízdy v Tesle. Firmu Teslička, která jízdy pořádá, vede opravdový nadšenec do elektromobility.

Jezdím v počítači na kolech, říká jediný český taxikář s vlastní Teslou

Cena: od 1 990 Kč (jako spolujezdec), od 2 690 Kč (jako řidič)

Vánoční dárky pro ženy: chytré zrcadlo, šperky i peřiny

vánoční dárky pro ženy

1) Chytrý prsten Nimb

Mnoho chytrých prstenů má k eleganci daleko. To určitě neplatí o prstenu Nimb, který ženu, případně i parádivého muže, uklidní v nepříjemné situaci a přivolá pomoc, když půjde do tuhého.

Chytré prsteny nabité funkcemi. Co všechno dokážou?

Nouzové tlačítko chytře schované v prstenu totiž zvoleným kontaktům pošle polohu dámy v nesnázích i informaci o stavu nebezpečí.

chytrý prsten Nimb

Cena: od 2 550 Kč

2) Inteligentní zrcadlo usnadní líčení

Zrcadlo, zrcadlo, řekni, jaké líčení mám vybrat pro večerní párty, venkovní grilovačku či do práce v kanceláři? Na tyto otázky dokáže zrcadlo Juno bez problému odpovědět. Umožňuje totiž nastavit speciální režim podle příležitosti, kam se žena chystá (přirozené světlo, denní světlo uvnitř budov či noční osvětlení).

Zrcadlo, zrcadlo...Juno vám pomůže s make-upem i selfíčkem

Kromě toho se dá použít jako lampa ke čtení, kruhové světlo pro vytváření kvalitnějších selfie fotek nebo jako malý stolek.

Cena: od 1 700 Kč

3) Podvodní dron, se kterým všechny omrzí válení se na pláži

Je třeba vždycky vyvinout nadlidské úsilí, aby se vaše partnerka na dovolené přestala dlouhé hodiny jen nečinně válet na pláži? Pořiďte ji roztomilý podvodní dron Biki v podobě ryby. Pokud ji skočit do moře či do bazénu nepřinutí ani on, pak už nic. Ledaže by se Prada rozhodla pořádat slevové akce pod vodou.

Zachyťte své zážitky pod vodní hladinou. Zkuste plovoucí bionický dron podobný rybě

Cena: necelých 13 tisíc Kč (aktuálně vyprodáno)

4) Chytrá peřina, která sama ustele

Nemůžete se s drahou polovičkou shodnout na tom, jestli na spaní přidat nebo ubrat teplotu? Chytrá peřina Smartduvet Breeze dokáže vyhřát obě půlky manželské postele na jinou teplotu. Navíc díky téhle věcičce odpadne starost se stlaním, postel se totiž sama ustele.

Cena: 4 300 Kč

Pokud za nákup chytrého lůžka neváháte utratit pořádný balík, možná vás bude zajímat i chytrá postel Sleep Number 360, která dokáže jemně posunout chrápajícího spáče a zmírnit, nebo dokonce zastavit jeho rušivé zvuky.

Kolik energie by spotřebovala chytrá postel u vás doma, vám neřekneme. Ale u ostatních elektrospotřebičů to spočítat umíme! To mě zajímá!

5) Mikina pro Xenu 21. století

Vaše partnerka není zrovna křehká éterická bytost, která by ocenila chytré zrcadlo či vychytávky do domácnosti? Jestli je to spíš ostřílená dobrodružka typu Lara Croft, i takové ženě můžete koupit něco hezkého na sebe. Tedy pokud vyberete nezničitelnou mikinu od firmy Vollebak, která překoná dokonce i palbu z plamenometu. Stoletá mikina vydrží extrémní teploty (od 300 °C do -200 °C), takže si ji může vaše drahá zabalit pro cestu na Mars.

Mikina je nyní sice vyprodaná, ale již lze předobjednat. První kousky zákazníci dostanou na jaře 2018. Kdybyste ale chtěli dárek už pro tyto Vánoce nebo na Valentýna, společnost Vollebak prodává i jiné multifunkční oblečení. Má vaše kráska ve skříni už solární bundu, která se přes den nabíjí a v noci svítí?

Cena: cca 7 000 Kč (dodání až na jaře 2018) 

6) Kvadrakoptéra do kabelky

Dron Tiny Whoop váží jen 25 gramů a je menší než lidská dlaň, takže jde o ideální maličkost, která se ztratí někde mezi rtěnkou, deodorantem a kapesníčky v dámské kabelce.

kvadrakoptéra Tiny Whoop

Cena: 1 772 Kč

Létání s drony mi připadalo jako závody z Hvězdných válek, sdělil pilot týmu Rotorama

Vánoční dárky pro děti: programování i hygiena hrou

1) Jednoduchá 3D tiskárna pro děti

Možná znáte rčení: „Dej hladovému rybu a nasytíš ho na jeden den. Nauč ho rybařit a nasytíš ho na celý život.“ Pokud svému potomkovi pořídíte 3D tiskárnu Toybox, nedáte mu hračku, se kterou si bude pár dní hrát a pak ho omrzí. Darujete mu hračku, díky které si bude moci hrát a vyrábět hračky, než vyroste, nebo si pořídí složitější 3D tiskárnu pro dospělé (děti).

Jedinou nevýhodou tohoto jinak skvělého výrobku, který rozvíjí dětskou představivost i prostorové myšlení, je, že letos pod stromečkem ho děti ještě nenajdou. První zboží se dostane k zákazníkům až v lednu 2018.

Chcete Lego panáčka s vlastní tváří? Zkuste 3D tisk, říká zakladatel dílny MakersLab

Cena: 6 400 Kč

2) Místo štěnátka čmuchacího inspektora nebo polštář s ocasem

Na to, abyste potomkovi vtloukli do hlavy, že ponožky se mění každý den, nepotřebujete výchovu á la Dolores Umbridgeová (semetrika v růžovém kostýmku a učitelka Harryho Pottera z Bradavic). Stačí, když malému raubíři koupíte roztomilého robotického psa, který padne v mdlobách k zemi, když očuchá smradlavé ponožky.

Bohužel čmuchací inspektor se dostane do prodeje až příští rok a jeho cena nebude pro českého spotřebitele zrovna nejnižší.

Předpokládaná cena: okolo 20 000 Kč

Kdyby vaše ratolest nechtěla dát pokoj a už vás trochu štvala s tím, že vysněné štěňátko chce na Vánoce opravdu už letos, seberte mu kapesné a jeho penězi podpořte „super“ projekt vibrujícího polštáře s ocasem.

3) Šikovná hračka, která učí děti programovat

Roboti Dash & Dot naučí děti základy programování jednoduchou a zábavnou formou. Mohou tančit, vydávat zvuky, blikat a spoustu jiných kousků, pokud ho k nim vaše zvídavé dítko naprogramuje. Roboti se také umí vyhnout překážkám a reagovat na hlasy.

Cena: od 4 800 Kč

Jak proměnit barvu ve zvuk? S prsteny Specdrums zahrajete koncert kdykoli a kdekoli

4) Hravý váleček Ollie zvedne děti od obrazovky

Malým hravým robotem nikdy nic nezkazíte. S tímhle kouskem se navíc děti určitě rády zvednou od počítače.

Cena: 2 150 Kč

5) Robotí kamarádi z Hvězdných válek

Jste zarytí fanoušci Star Wars a rádi byste si koupili hračku z slavné sci-fi ságy, aniž by se vám ostatní smáli? Kupte sobě, tedy ehm, dětem jednoho z robotů firmy Sphero. Snadnější bude objednat robota BB 8, ale možná se dostanete i k limitované edici robota R2-Q5, které hraje zlé dvojče známějšího R2-D2.

Cena: od 4 000 Kč

Schází vám nějaká ta koruna na vánoční dárky? Teď už s tím asi nic moc nenaděláte, zkuste si ale našetřit více aspoň na příští Vánoce!

Za aktuálnost cen produktů zmíněných v článku neručíme, jelikož ceny zejména před Vánoci ze strany některých prodejců podléhají rychlým změnám.