Domácnost

Ráno Cézanne, večer Picasso. Displej Canvia ukáže všechny mistry v jednom obraze

Pokud vám nestačí mít doma van Gogha na plakátě, máme pro vás dobrou zprávu. Displej Canvia zobrazuje umělecká díla tak, že lidské oko nepozná rozdíl od slavného plátna. Výtvory světových umělců proto mohou brzy viset i ve vašem obýváku. Nemusíte již utrácet majlant za jediný obraz, každý den se můžete kochat jiným mistrovským kouskem anebo do rámu nahrát vlastní fotografii.

Ráno Cézanne, večer Picasso. Displej Canvia ukáže všechny mistry v jednom obraze
Ráno Cézanne, večer Picasso. Displej Canvia ukáže všechny mistry v jednom obraze

Úvodní forografie: palacio.life/Kickstarter

Každý by měl mít právo obohatit svůj život uměním. Ty nejlepší kousky ale vystavují v galeriích s mnohdy tučným vstupným, nebo leží v soukromých sbírkách. Canvia se snaží zpřístupnit výtvarné umění všem. Sami tvůrci jsou přesvědčeni, že se jedná o počin přínosem srovnatelný se Spotify v hudbě nebo službou Netflix v oblasti filmu a televize.

Věrné napodobení tahů štětcem

Displej o úhlopříčce 61 cm zasazený v elegantním rámu se vůbec nechová jako běžný displej. Věrohodná barevnost, stíny, kontrasty, textura nebo samotné tahy štětcem - Canvia nabízí působivou podívanou. Prostě umělecký zážitek se vším všudy.

malířské skvosty zobrazené skrze displej Canvia

Rozměry rámu dosahují 68,6 x 45,7 x 4,8 cm. Zařízení disponuje 16 GB paměti, což nabízí dost kapacity pro uložení 10 000 obrazů či fotek. Zavěsit se může na výšku i na šířku, polohu detekuje automaticky.

The Frame: Ozdobte si stěnu televizí Samsung maskovanou za obraz

Obrazy si vyberete z rozsáhlé online „knihovny“

Pokud budete chtít, můžete displej kdykoli použít také jako běžný fotorámeček a prohlédnout si na něm třeba fotky z dovolené, ale jeho hlavní předností je právě schopnost autentického zobrazení uměleckých děl.

Canvia nabízí svým uživatelům rozsáhlou databázi obrazů historicky proslulých i současných umělců ze všech koutů světa. Změnu obrazu je možné provést přes uživatelské webové rozhraní, nebo jednoduše pomocí speciální aplikace ve smartphonu.

Keramika z 3D tiskárny? Pro ClayXYZ to není žádný problém

Obrazy snadno přizpůsobíte svojí náladě, společenské události nebo stylu interiéru. Knihovna obsahuje také přednastavené série pro různé situace, jako je např. večeře, oslava, studium apod., nebo dokonce pro určité části dne.

Uvidíte víc než v galerii

Chcete vaše oblíbené obrazy prozkoumat kousek po kousku? Canvia nabízí funkci zoomování, díky které si můžete každé dílo detailně prohlédnout, ale také nastavit třeba jen určitou část obrazu, kterou bude displej zobrazovat.

zobrazení detailu díky displeji Canvia

Canvia využívá patentovanou technologii ArtSense společnosti Palacio, která dokonale simuluje malbu nebo kvalitní tisk bez ohledu na okolní prostředí. Zabudované senzory vyhodnocují světelné a další vnější podmínky, podle kterých se obraz aktivně přizpůsobuje. Třeba na dopadající světlo reaguje jemným rozsvícením, které vyvolává dojem odrazu světla od reálné malby. V základu se nabízí černý rám, za příplatek pak rámy v různých barvách dřeva nebo v bílé.

Anketa

K čemu inspiroval Nizozemské architekty van Goghův obraz Hvězdná noc?

Canvia slaví velký úspěch na Kickstarteru, základní částka pro realizaci projektu byla překonaná dvojnásobně. V rámci kampaně startovala cena displeje na 275 dolarech (cca 6 200 Kč). Běžná cena by se potom měla pohybovat okolo 550 dolarů (cca 12 350 Kč).