Vše o elektřině

Digitální umění z Japonska vás nadchne! Světlo, tma, barvy a animace nabízí úžasné zážitky

Japonské studio teamLab na sebe pravidelně upozorňuje fascinujícími uměleckými expozicemi, které by nikdy nemohly vzniknout bez zapojení nejmodernějších technologií. Neskutečně propracovaná hra světel, tmy a pohyblivých animací své návštěvníky doslova pohltí. Nejnovější projekt se chystá letos v létě v Tokiu a podle mnoha zvěstí rozhodně bude stát za to.

Digitální umění z Japonska vás nadchne! Světlo, tma, barvy a animace nabízí úžasné zážitky
Digitální umění z Japonska vás nadchne! Světlo, tma, barvy a animace nabízí úžasné zážitky

Úvodní fotografie: www.teamlab.art

Studio teamLab je skupina lidí nejrůznějších profesí, kteří se společně snaží pomocí technologie obohatit sféru umění. Úchvatné poetické scenérie tak tvoří nejen umělci, ale také programátoři, inženýři, animátoři, matematici, architekti, grafičtí designéři a další. Snaží se o dosažení rovnováhy mezi uměním, vědou, technologií a kreativitou.

Umění pod LED světly prý vypadá lépe. Van Goghovy slunečnice konečně září žlutou

Obrovská výstavní plocha se v létě otevře v Tokiu

Pokud se v létě chystáte do Japonska, určitě si nenechejte ujít výstavu, kterou teamLab pořádá ve spojení se společností Mori Building, která je velkým podporovatelem kultury a umění. Expozice o rozloze neuvěřitelných 10 tisíc m2 bude jakýmsi obřím labyrintem.

Výstava s názvem „Bez hranic“ si klade za cíl odstranit hranice mezi různými druhy umění, ale také mezi uměním a návštěvníky, kteří by se měli do umění takřka rozplynout a stát se jeho součástí.

Múzy vs. věda: Umělkyně z Holandska tiskne své výtvory na 3D tiskárně

Jak to bude přesně vypadat, je zatím tajemství, ale očekává se interaktivní, digitální umělecká show plná barev a poutavé atmosféry. Zároveň by se mělo jednat o první stálou výstavu studia teamLab.

Trojrozměrný digitální ohňostroj, čarovné víry nebo tajuplný les

Dřívější projekty japonských tvůrců určitě stojí za připomenutí. Unikátní „Křišťálový ohňostroj“ umožňoval přihlížejícím pomocí aplikace ve smartphonu zvolit typ efektu, který se bude na světelných vláknech zobrazovat.

Fascinující podívaná čekala také na návštěvníky procházející se mezi modravými víry, které na ně reagovaly jakoby se nohama dotýkali samotné mořské hladiny.

Inspirace přírodou je v tvorbě studia teamLab klíčová. Na výstavě, která se konala loni v Pekingu si pro návštěvníky připravili romantický květinový les.