Domácnost

Stop chrápání i nekonečnému počítání oveček: Uložte se do chytré postele

Celou noc se převalujete, civíte po tmě do stropu a když už se konečně nacházíte v příjemném polospánku, najednou se ozve chrápání vašeho partnera z druhé strany postele? Na každý problém existuje řešení. Neklidným nespavcům může pomoci chytrá postel Sleep Number 360, která se dokáže přizpůsobit vrtícímu se tělu jako neviditelný pohyblivý polštář. Jak to funguje?

Stop chrápání i nekonečnému počítání oveček: Uložte se do chytré postele
Stop chrápání i nekonečnému počítání oveček: Uložte se do chytré postele

Úvodní fotografie: Sleep Number

Novinka, která míří do našich ložnic, umí několik skvělých kousků. Když se ve snaze usnout nebo během spánku převalujeme a měníme různě pozice, dokáže díky vzduchové komoře pod matrací některá místa zpevnit a jiná zase změkčit, aby nás nikde netlačilo. 

Ve spodní části postele je totiž uložena mechanická část, která umí úseky matrace hýbat. Když se otočíme na bok, matrace se upraví tak, aby kopírovala linii spáčova těla.

Účinná zbraň proti chrápání

Pokud v noci často přemýšlíte o tom, jestli libozvučněji zní naplno jedoucí sbíječka nebo chrápání vašeho spolunocležníka, chytrá postel nabízí řešení. 

Když její senzory tyto rušivé zvuky odhalí, matrace jemně nadzvedne hlavu, případně i záda „pachatele“. To většinou stačí, aby se chrápání zastavilo, nebo alespoň ubralo na hlasitosti, aniž by se narušitel probudil.

Za pár týdnů se postel naučí jak rádi spíte

Kdykoli se ponoříme do světa snů, technologie SleepIQ monitoruje naše dýchání, tlukot srdce i to, jak se pod peřinou převalujeme. 

Za nějaký čas tak pozná naši oblíbenou polohu k usínání a přizpůsobí jí matraci, abychom usnuli co nejrychleji. Podle individuálních dat pak chytrá postel uživateli sama navrhne vhodnou dobu k odchodu do hajan nebo ideální délku spánku.

Víte, kolik peněz za elektřinu ročně vysaje z vaší peněženky elektronický budík? Spočítat spotřebu domácnosti

Podle výzkumu společnosti Sleep Number lidé nejsnáze usínají, pokud mají lehce zahřátá chodidla. Přesně takovou funkci chytré dvojlůžko obsahuje. Pokud to jednomu z páru nevyhovuje, lze zahřívání vypnout pouze na dané straně postele.

Nesnášíte budík? Chytré lůžko vám ranní vstávání zpříjemní

Chytrá postel zvládá i drobné vychytávky, bez kterých by se většina lidí asi dokázala obejít. Ale když už fungují, tak člověka potěší. Například, když se uprostřed noci proberete a opouštíte lůžko třeba na toaletu, rozsvítí se podsvícení v dolní části postele.

Považujete ranní vstávání za teror? Pomohou vám netradiční budíky

Skrze mobilní aplikaci Sleep IQ se můžete také nechat citlivě budit. To znamená, že si zvolíte časové pásmo, kdy potřebujete slyšet budík a ten se ozve v okamžiku, kdy se nacházíte v nejlehčí fázi spánku. Už byste se tedy neměli probouzet s pocitem „vyorané myši“.

Appku SleepIQ lze spojit s Fitbitem i chytrým thermostatem

Díky mobilní aplikaci pro zařízení Android můžete po probuzení sledovat, jak dlouho jste spali, kdy jste se během noci vzbudili, nebo kdy jste sebou ve spánku šili. 

SleepIQ můžete synchronizovat třeba s fitness aplikacemi jako Fitbit, abyste dostali informace o vlivu cvičení na kvalitu vašeho spánku. Při propojení s thermostatem Nest zase ulehnete do peřin vždy s ideální teplotou v pokoji.

Společnost Sleeper Number představila svou chytrou postel Sleeper Number 360 na letošním veletrhu spotřební elektroniky CES 2017, kde si vysloužila ocenění Nejlepší inovace v kategorii domácích spotřebičů a zařízení. Obyvatelé USA mohou chytrou postel pořídit v přepočtu za 135 až 165 tisíc Kč, pokud touží po všech dostupných funkcích.