Budoucnost osobní přepravy? Rodinné auto Stella Vie jezdí čistě na solární energii

Někteří nazývají Stella Vie nejefektivnějším rodinným vozem všech dob. Automobil pro pět osob je ale na první pohled nepřehlédnutelný také díky svému osobitému futuristickému vzhledu. Budoucnost předznamenává provozem s nulovými emisemi a chytrými funkcemi. Má solární vůz také nějaké vady na kráse?

  • 24. července 2017
bulb

Budoucnost osobní přepravy? Rodinné auto Stella Vie jezdí čistě na solární energii

main-article
bulb
main-article

Hyperloop: Rychlodráha budoucnosti slibuje 2krát rychlejší cestování než v letadle

Z Prahy do Ostravy zhruba za čtvrt hodiny? Zatím o tom můžete pouze snít, ale v hlavách technologických vizionářů už se rodí myšlenka, díky které byste mohli na děravé české dálnice zapomenout. Projekt Hyperloop si totiž pohrává s představou superrychlé dráhy, kde by lidé cestovali v kapslích potrubními tunely podobně jako v animovaném seriálu Futurama. Nechali byste se svézt?

  • 30. července 2015
bulb
main-article

Solar Impulse 2 se pokouší o přelet nad Pacifikem. Už překonal bod návratu

Letoun na solární pohon se rozletěl vstříc nebezpečí. Solar Impulse 2 právě podstupuje nejtěžší část své cesty kolem světa. Během 5denního přeletu nad Pacifikem už není kam bezpečně přistát, když se zhorší počasí. Solární letadlo již překonalo bod návratu a nemůže letět zpátky do Japonska. V pátek má dosednout na ranvej na Havajských ostrovech. Podaří se Solar Impulse 2 přepsat historii letectví?

  • 1. července 2015
bulb
main-article

Hory odpadků mizí ze zátoky v Baltimoru díky šikovné solární čističce

Podivná konstrukce na vodní hladině baltimorského přístavu vypadá jako kříženec vesmírné lodi, krytého kočáru a vodního mlýnu, ale dokáže zbavit jeho vody 50 tun smetí denně. Od spuštění v květnu 2014 už vytáhla z vody více než 120 tisíc plastových lahví, 4,7 milionu cigaretových nedopalků, 500 sportovních míčů, 93 tisíc sáčků od chipsů a mnoho dalšího. Jak vynález na požírání odpadků funguje?

  • 26. června 2015
bulb
main-article

Dobrodruh Bertrand Piccard pilotuje solární letoun a touží změnit svět

Bratři Wrightové poprvé vzlétli do vzduchu na kratičkých 12 sekund s letadlem ze dřeva a látky. Dívali se na ně jako na blázny. Téměř nikdo nevěřil, že za pár let budou tyto stroje schopné převážet cestující či překonat nad Atlantikem vzdálenost mezi Evropou a Amerikou. Dnes se o nemožné a podobný průlom pokouší Bertrand Piccard se solárním letounem Solar Impulse 2. Podaří se mu cesta kolem světa?

  • 24. června 2015

Jaké mají elektromobily dojezd? Kam jezdí jejich řidiči nabíjet a jak se s elektromobily jezdí? Ptali jsme 10 majitelů elektroaut.

Nahoru