Technologie

Pozvánka na DronFest 2018: Nenechte si ujít jedinečný „droní slet“ v Plzni 1. a 2. června

První dva červnové dny se do Plzně slétnou koptéry rozličných tvarů a půvabů. Představí se droní letka známého výrobce DJI i bezpilotní stroje dalších firem od malých droníků po větší průmyslové mašiny. Návštěvníci si užijí napětí při závodech dronů, budou moci navštívit zajímavé přednášky a samozřejmě si s drony také zalétat. Vstup na akci je zdarma, tak neváhejte a přijďte.

Pozvánka na DronFest 2018: Nenechte si ujít jedinečný „droní slet“ v Plzni 1. a 2. června
Pozvánka na DronFest 2018: Nenechte si ujít jedinečný „droní slet“ v Plzni 1. a 2. června

Úvodní obrázek: Propagační plakát DronFestu 2018, Zdroj: DronFest, použito se svolením organizátora akce.

DronFest 2018 se bude konat příští pátek a sobotu v areálu plzeňského DEPO2015, které se nachází pár minut chůze od hlavního vlakového nádraží v Plzni.

Jaké drony uvidíte na DronFestu 2018?

Na jedinečném festivalu bezpilotního létání se ukáží drony od společností DJI (Tello, Spark, Mavic, Phantom, Inspire, M210, M600), Flyability (Elios), senseFly (eBee+, Albris), Flydeo (X6, X8), Robodrone (Kingfisher), Workswell (Wiris), FLYING-CAM (Sarah), FALCON (Falcon 8), Microdrones (MD4 -200, MD4-1000) a od mnohých dalších.

DJI dron s výbavou na focení

Akce láká na závody dronů i tipy, jak vylepšit fotky z dronu

Nevšední podívanou nabídne jediná městská FPV aréna v České republice. V ní se utkají piloti s malými závodními drony. Speciální FPV brýle umožňují závodníkům vnímat pohyb dronu, jakoby v něm seděli.

Na letišti budeme mít připravené velkoplošné obrazovky, které právě tento obraz budou snímat, takže se návštěvníci budou moct opravdu vcítit do role závodníků. Určitě stojí za zmínku, že návštěvníci se zde mohou potkat s nejlepším pilotem závodních dronů v České republice, profesionálem světového formátu Janem Mittnerem z týmu Rotorama.

- Luděk Šantora, ředitel Správy informačních technologií města Plzně

Létání s drony mi připadalo jako závody z Hvězdných válek, sdělil pilot týmu Rotorama

Závodění s drony si diváci budou moci užít během obou festivalových dní. Kromě samotných létajících lákadel s vrtulemi budou pro účastníky akce připraveny také zajímavé přednášky. Jejich posluchači se například dozví, na co si dát pozor při létání s drony, nebo jak vykouzlit úchvatné fotky z droní perspektivy. 

Při každém letu mi stoupá adrenalin v krvi, říká dronař, který létal s Phantomem v Asii

Na festival také přijali pozvání inspirativní hosté jako americká novinářka Gail Orensteinová, která dronem zachycuje dění mimo jiné v zemích zmítaných válečnými konflikty, nebo česká ikona v bezpilotní fotografii Petr Jan Juračka.

Plzeň, město dronům zaslíbené

V západočeské metropoli sídlí Dronet, středisko pro firmy a studenty, kteří se zabývají inovacemi a technologiemi spojenými s bezpilotním leteckým průmyslem. Na zdejší univerzitě se dá studovat v jedinečném výukovém programu zaměřeném na drony.

Plzeň je, co se týká dronů, opravdu výjimečná. Pomocí dronů tady měříme úniky tepla v budovách. Bezpilotní letecká technika poskytuje data o průjezdnosti ve městě a pomáhá k optimalizaci dopravní situace. Drony také monitorují napadení kůrovcem v městských lesích nebo provádějí velmi přesné kontroly mostních konstrukcí.

- Martin Zrzavecký, primátor města Plzně

DronFest představuje takovou třešničku na dortu v plzeňské podpoře droních aktivit. Akce podle primátora Zrzaveckého atraktivním způsobem přibližuje toto rychle se rozvíjející odvětví široké veřejnosti.