Aktuality

E.ON Distribuce se přejmenuje na EG.D, pro zákazníky se nic nemění

Lepší orientace zákazníků a naplnění regulatorních požadavků. To je důvodem, proč od 1. ledna roku 2021 dojde k přejmenování E.ON Distribuce na EG.D.

E.ON Distribuce se přejmenuje na EG.D, pro zákazníky se nic nemění
E.ON Distribuce se přejmenuje na EG.D, pro zákazníky se nic nemění

Název EG.D je odvozen dle anglické zkratky Electricity and Gas Distribution, tedy distribuce elektřiny a plynu. Zároveň došlo k představení nového loga a vizuální identity. „Nový vzhled rozhodně nezmění naše poslání ani hodnoty. Také v následujících letech budeme v podnikání pokračovat tak, abychom i pod novou značkou zákazníkům, občanům i firmám zajistili dostatečné a spolehlivé dodávky elektřiny a plynu. Stále jsme součástí skupiny E.ON v České republice,“ vysvětluje Zdeněk Bauer, předseda představenstva E.ON Distribuce.

Vozidlo EG.D

Změna názvu a rebranding se týká jen společnosti E.ON Distribuce. U ostatních společností, které jsou součástí skupiny E.ON v ČR, zůstává vše při starém. „Naše zákazníky i partnery ubezpečuji, že na našem vztahu k nim se změnou názvu a loga společnosti nic nemění. V praxi je tento krok nijak neovlivní. Pořád pro ně budeme spolehlivým distributorem energií a všechny uzavřené smlouvy platí automaticky dál. Zákazníci se nemusejí o nic starat,“ ujišťuje Zdeněk Bauer. Dominantní barvou EG.D bude modrá v kombinaci s červenou. Dominantní barva EG.D je modrá v kombinaci s červenou. 

Společnost E.ON Distribuce, nově EG.D, tak vlastní a spravuje na 66 tisíc kilometrů elektrického vedení na jižní Moravě, v jižních Čechách, na Vysočině a v části Zlínského a Olomouckého kraje. K nim přidává na 4 000 kilometrů plynovodní sítě na jihu Čech a Pelhřimovsku. Celkem zásobuje 1,5 milionu odběrných míst elektřinou a 110 tisíc plynem. 

Distributor, nebo dodavatel? Kdo je kdo?

Pozor na energošmejdy

Skupina E.ON v Česku také varuje, že změnu názvu a rebranding mohou zneužít energošmejdi. „Od nového roku začnou lidé vídat naše pracovníky v nových barvách a s novým logem EG.D. Toho bez pochyb budou už teď chtít využít tzv. energošmejdi, kteří se budou snažit lidem namluvit například, že E.ON v České republice končí a zákazníci si musí vybrat jiného dodavatele energií. Není to pravda a lidé by měli být obzvláště ostražití. Pokud mají zákazníci jakékoli pochybnosti, mohou si na naší infolince snadno ověřit, že lidé, se kterými se setkají, pracují skutečně pro E.ON. A toto pravidlo bude platit od ledna 2021 i pro EG.D,“ upozorňuje Martina Slavíková, vedoucí komunikace skupiny E.ON.

„Představujeme lidem novou značku už nyní, aby po novém roce nebyli zaskočeni. A zároveň aktivně vysvětlujeme, jaké jsou rozdíly mezi dodavatelem a distributorem energií – aby zákazníci více rozuměli tomu, jak energetický trh funguje, a nesedli na lep nekalému obchodníkovi,“ dodává Slavíková

Technici EG.D

O změnách online 

Více informací o změně názvu i vzhledu E.ON Distribuce na EG.D je k dispozici na webu www.egd.cz. Tady zákazníci postupně najdou všechny potřebné informace a služby, na které byli dosud zvyklí na zatím stále aktuálním webu www.eon-distribuce.cz. Společnost E.ON se také snaží vzdělávat veřejnost ohledně rozlišení dodavatele a distributora v energetice. Ve spolupráci Seznamem proto spustili stránku Jak se k nám elektřina dostane domů