Vše o elektřině

E.ON Komplet MAX: Elektrikář či hodinový manžel v ceně

E.ON má nabídce dva produkty s fixací elektřiny se službou elektrikáře, hodinového manžela nebo elektrikáře. Zatímco dříve bylo plnění 3000 Kč ročně, nově je možné využít až 5000 Kč ročně.

E.ON Komplet MAX: Elektrikář či hodinový manžel v ceně
E.ON Komplet MAX: Elektrikář či hodinový manžel v ceně

„Vzali jsme tarif Komplet elektřina, který je mezi vámi nejoblíbenější, a vylepšili jsme ho. Kromě výhodné ceny, fixované na 2 roky, získáte ještě víc služeb a vyšší plnění. Každý rok vám dáme 5 000 Kč na práci elektrikáře nebo hodinového manžela. To vše jen pro naše věrné zákazníky, uvádí E.ON na svých stránkách“.

Prvním produktem dodavatelé, kde je možné čerpat těchto výhod je Komplet elektřina MAX s dvouletou fixací, který se podle údajů dodavatele týká pouze stávajících zákazníků. Za dva roky je tedy možné vyčerpat až 10 000 Kč. Na akvizici, tedy pro nové zákazníky, je určen produkt Komplet elektřina MAX PRO, což tříletý degresivní ceník.

Srovnejte si dodavatele elektřiny a ušetřete tisíce korun ročně

Degresivní ceníky jsou novým trendem u dodavatelů a spočívají v tom, že cena silové elektřiny postupně klesá. Nejvíce zaplatíte za silovou elektřinu první rok, poté obchodní cena klesá druhý a třetí rok. Úspora se tak maximalizuje až třetí rok. Oba ceníky mají obchodní cenu hluboko pod vládním stropem, který dosahuje 5000 Kč

Na co je všechno možné služby využít?

Službu lze využít v nejrůznějších případech. Eletrikáře například v případě opravy nebo revizice instalace, vyřeší vyhořelou zásuvku nebo vymění nefunkční vypínač. Pomohou také s údržbou či se zapojením bílé techniky. Hodinový manžel zase zastane instalatérské práce, namontuje a vyčistí odpady i vodovodní baterie. Kromě toho přivrtá police, smontuje nábytek nebo seřídí okna a dveře. Taky vám doma vymaluje, zamaskuje díry po vrtání a natře plot.

4 důvody, proč jsou produkty s měsíční fixací riskantní

 Službu nevyužijete v případě urgentních prací v souvislosti s výměnou zámku nebo otevřením dveří v případě nechtěného zabouchnutí. Doručení služby se garantuje nejdříve po 24 hodinách. V takovém případě je lepší využít asistenčních služeb u majetkového pojištění, kde vám pošlou zámečníka co nejdříve to bude možné.

Partnerem služby je Supersoused.cz s.r.o, která se zabývá propojením sousedů/hodinových manželů s lidmi, kteří potřebuji realizovat zakázku.

Jak službu využít?

V případě poruchy je nutné zavolat na asistenční linku, nahlásit k jaké došlo poruše. Asistent zkontroluje, zdali je asistenční služba platná a poté objedná přislušného technika. Ten následně přijede a začne pracovat na odstranění poruchy, v případě, že je potřeba náhradní díl, pak si domluví další návštěvu. K havarijním případům se jezdí do 24 hodin, u ostatních oprav a revizí od 5 do 7 pracovních dní.

Cena produktu

Cena se liší jak u dvouletého, tak tříletého ceníků. Jak už bylo uvedeno, produkt Komplet elektřina MAX PRO je tříletý, degresivní, proto jsou ceny obchodní složky rozepsány pro jednotlivé roky. Distribuce a další regulované poplatky, jelikož jsou u všech stejné v závislosti na distribučním území, nebyly brány v potaz.

Cena za silovou elektřinu bez DPH u jednotlivých distribučních sazeb, produkt na 2 roky  

Distribuční sazba

D01D, D02d

D25d, D26d, D27d

D45D, D56D, D57d

Komplet elektřina MAX

3 872 VT

4 048 NT

3 643 NT

4 068 VT
3 853 NT

Dodatek: průměrný stálý plat 99 Kč měsíčně bez DPH

 

Cena za silovou elektřinu bez DPH u jednotlivých distribučních sazeb, produkt na 3 roky s klesající cenou

 

D01D, D02d

D25d

D57d

Cena 1. rok

3 988 VT

4 170 VT
3 753 NT

4 191 VT
3 970 NT

Cena 2 rok

3 784 VT

3 957 VT
3 561 NT

3 976 VT
3 767 NT

Cena 3 rok

3 580 VT

3 744 VT
3 369 NT

3 762 VT
3 564 NT

Dodatek: Průměrný stálý plat 120 Kč bez DPH

Jak na změnu dodavatele elektřiny?

Zhodnocení

Produkt Komplet elektřina MAX nepatří mezi nejlevnější na trhu a za MWh si při fixaci připlatíte přibližně 200–300 Kč oproti jiným nabídkám velkých dodavatelů. Měsíční plat ve výši 99 Kč měsíčně dosahuje standardu na trhu a je pod vládním stropem.

U tříletých degresivních ceníků je nejvyšší cena první rok, poté klesá a svého minima dosahuje třetí rok. Pro některé domácnosti to může představovat problém, neboť. Produkt vychází cenově výhodněji, byť stále o něco málo dráž. Nevýhodou je stálý plat ve 120 Kč bez DPH, což se blíží maximu ve výši 130 Kč měsíčně stanových stropem.

Tříletí ceník se může hodit pro zákazníky, kteří neradi spekulují a raději volí. Jsou schopni se první rok trochu uskromnit, aby benefity z levnější elektřiny čerpaly druhý a třetí rok.

7 důvodů, proč elektřina znovu zdraží

Produkt se tak vyplatí především u lidí, kteří mají nižší spotřebu. Jedná se například o domácnost v bytech, která vytápí prostřednictvím centrálního vytápění nebo prostřednictvím plynu. U vyšších spotřeb nad 15 MWh ročně, například v případě vytápění přímotopy, akumulační kamny či tepelným čerpadlem, už produkty nemusí být tolik výhodné, neboť cena za silovou elektřinu je o něco vyšší.

Také záleží, jak bude produkt využíván a zdali se skutečně podaří uplatnit 5000 Kč. V případě, že se rodina stěhuje například do nového bytu či rodinného domu, může nejen tento celý časový fond využívat, ale také přesáhnout. V případě zabydlené domácnosti, která nemusí investovat do nových spotřebičů a jejich instalace produkt slouží spíše jako takové „pojištění“ proti nenadálým událostem. Produkt se navíc může doplňovat s asistenční službou pojišťoven. Technik pojišťovny vyřeší nějakou akutní záležitost, například přepětí v domácnosti, které ničí spotřebiče. Staré spotřebiče jsou poté vyřazeny, nakoupeny nové a ty přijde instalovat elektikář nebo jiný specialista od E.Onu.