Aktuality

E.ON nabízí výběr zdroje zelené energie, smlouvu lze podepsat online

Zelená energie z obnovitelných zdrojů dostupná pro každého. S programem Zelená od E.ONU se může každý rozhodnout, jaký obnovitelný zdroj podpoří ve své domácnosti. Zpomalit klimatickou změnu můžete i vy, díky volbě, která je šetrnější k přírodě.

E.ON nabízí výběr zdroje zelené energie, smlouvu lze podepsat online
E.ON nabízí výběr zdroje zelené energie, smlouvu lze podepsat online

Směrnice 

Již při vstupu České republiky do Evropské Unie jsme byli zavázáni směrnicemi k tomu, abychom podporovali obnovitelné zdroje. Všechny dokumenty jsou primárně zaměřeny na snížení emisí, abychom předcházeli klimatické změně. 

Všechna nová opatření vyžadovala spoustu času pro přípravu.  Až dnes můžeme říci, že začínáme některé požadavky směrnic EU plnit. E.ON během jarních měsíců roku 2020 přišel na trh s produktem, díky kterému si i sami uživatelé mohou vybrat, který zdroj energie podpoří.

Co je to zelená elektřina a proč byste ji měli chtít?

 

Zelená energie si klade zásadní cíle do budoucna

E.ON zatím jako jediný z velkých dodavatelů energie v Česku dává lidem možnost, aby si vybrali, z jakého obnovitelného zdroje zelenou energii ve své domácnosti nebo v provozu budou využívat. Výraznou výhodou je, že se díky zmíněnému produktu sníží závislost států na dovozu energetických surovin. Tvorba nových technologií a elektráren by teoreticky mohla navýšit počet pracovních míst v zemi, což by mohlo zlepšit ekonomickou situaci.

Agenda 2030

V roce 2015 také OSN vyhlásila cíle, konkrétně Agendu 2030, které mají vést ke zlepšení životního prostředí. Jedním z cílů je také moderní rozvoj energetiky v souladu s přírodou. Dokument klade důraz na decentralizaci energetických zdrojů, zlepšení kvality ovzduší a ochrana klimatu. Je tedy doplněním dokumentů, které jsme při vstupu do EU potvrzovali. 

Zelená energie šetří výrazně životní prostředí

Zelená od E.ONu

V České republice je E.ON jedním z nejzelenějších dodavatelů, protože energie, kterou svým zákazníkům dodá je v současné době až z dvaceti pěti procent z obnovitelných přírodních zdrojů. Zelená od EO.Nu je program, který nabízí zákazníkům možnost volby, kdy se budou moci sami rozhodnout, jaký zdroj je pro ně ideální, zdali chtějí ušetřit, a to až v řádu několika tisíců korun. 

Přežijeme, když se vyčerpají neobnovitelné zdroje energie? Odpovídalo 8 expertů

Výběr z několika zdrojů

Voda, vítr, slunce, bioplyn nebo biomasa. Tak zní výběr, který nabízí energetická společnost E.ON svým zákazníkům. Jestliže si nevíte rady, pomohou vám odborníci. Nejčastějším rozhodnutím však bývá sluneční energie, kterou využívá stále více zákazníků.V české republice zastává solární energie z celkových procent obnovitelných zdrojů energie celých 23 procent. Počet fotovoltaických elektráren neustále roste. Dnes je jich přes devět tisíc. Druhým oblíbeným zdrojem je voda, která si také našla své zastánce. E.ON také upřednostňuje odebírání zdrojů od tuzemských výrobců. 

Nyní si můžete sami vybrat, jaký zdroj energie ve své domácnosti podpoříte

Zdroj: www.mpo.cz

„Klima se mění a energetika se na tom podílí zásadním způsobem. Dává smysl být zodpovědný, myslet udržitelně. Není pravda, že jednotlivec nic nezmůže. Dáváme lidem možnost, aby každým svým dílem mohl přispět čistšímu ovzduší třeba tím, že doma bude používat energii z obnovitelných zdrojů. Lité tím šetří přírodu i peníze,“ vysvětluje Martin Záklasník, generální ředitel společnosti E.ON.

EO.N tvrdí, že se snaží zelenou energii navyšovat. I když se nyní jedná o dvacet pět procent, do budoucna plánují dosáhnout vyššího cíle. 

Vítr, voda, slunce, bioplyn

Obnovitelné zdroje v České republice fungují následujícím způsobem. Sluneční elektrárny jsou u nás zatím nejvýznamnější. Jsou vytvářeny solární parky a využívají je i samostatně domácnosti. Snadno se obsluhují a jsou cenově dostupné. 

12 největších vodních elektráren světa

Vodní elektrárny se podílejí na výrobě elektřiny v hodnotě dvaceti procent. Používali se již dávno v historii, avšak dnes jsou navrženy a vybaveny nejlepšími a moderními technologiemi. 

Při zemědělství, v potravinářském průmyslu a chovu zvířat vzniká velká část biologického odpadu. Z něj je možné vytvořit bioplyn, který může být použitý pro výrobu elektřiny nebo jako palivo. Energie se zatím potýká s kritikou, ale je schopná do budoucna zabezpečit až stovky tisíc domácností. 

Elektřina tvořená z větru tvoří v České republice přibližně sedm procent zelené energie. K výrobě energie, kterou tyto elektrárny vyrábí, by bylo potřeba spálit přibližně 532 000 tun uhlí. Větrné elektrárny jsou navíc nenáročné na výstavbu, a proto jsou výhodnou volbou. 

Zdroje zelené energie (počet elektráren v České republice)

Vodní elektrárny

cca 500

Větrné elektrárny

cca 70

Solární elektrárny

cca 9000 

Bioplynové stanice

Cca 180

Zdroj: eon.cz

Zelený EO.N

E.ON každoročně snižuje svou uhlíkovou stopu a snaží se maximálně omezit použití plastů následujícím způsobem. V osmdesáti třech budovách využívá od letošního roku zásadně zelenou energii, tedy energii z obnovitelných zdrojů. Společnost má za cíl dosáhnout také uhlíkové neutrality. 

Vyberte si zdroj energie i vy

Nezáleží na tom, zdali jste stálým zákazníkem EO.Nu nebo o jejich službách teprve uvažujete. Na Zelenou můžete přejít i od konkurence, ušetřit v řádu několika procent, což ve výsledku činí kolem tří a půl tisíce korun. Tarif si zvolíte podle svých preferencí a spojíte ho se Zelenou od E.ONu. Pokud je však zákazník smluvně vázán u jiného dodavatele, je třeba dodržet podmínky smlouvy, případně zaplatit sankci.

Číňané by v roce 2050 mohli vyrábět 86 % elektřiny z obnovitelných zdrojů

Jelikož jde o program, který šetří přírodu, můžete také využít bezpapírového online řešení. Postačí, když se ozvete společnosti E.ON, zmíníte své požadavky a zaměstnanci vám připraví nabídku na míru. Pokud budete souhlasit, dělí vás od zelenějšího života jen málo. Smlouvu podepíšete pomocí digitálního podpisu a obratem obdržíte certifikát, který dokládá původ vaší elektřiny.