Elektromobilita

Nebaví vás brouzdat po městě pěšky? Zkuste chytrou a skladnou elektrokoloběžku

Potřebujete se rychle pohybovat v rámci města na kratší vzdálenosti s minimem fyzické námahy, ale elektrokolo je pro vaše účely příliš neskladné? Elektrokoloběžka EcoReco by mohla představovat elegantní řešení vašeho problému. Díky sklopnému mechanismu je maximálně skladná, můžete si ji bez komplikací převážet v dopravních prostředcích a navíc komunikuje s vaším smartphonem.

Nebaví vás brouzdat po městě pěšky? Zkuste chytrou a skladnou elektrokoloběžku
Nebaví vás brouzdat po městě pěšky? Zkuste chytrou a skladnou elektrokoloběžku

Zdroj úvodní fotografie: Ecorecoscooter.com

EcoReco vypadá jako koloběžka, ale ve skutečnosti se jedná o velmi zjednodušený elektrický miniskútr. Na trhu se nabízí již několik let v různých modelech, které ze začátku narážely na problémy tuhých kol a minimálního odpružení, což nebylo na hrbolatějších trasách úplně komfortní. Současný model R je však již vybaven osmipalcovými koly se vzduchem plněnými pneumatikami a řadou dalších vylepšení.

Už žádné nehody? Tesla Vision umožní plně robotické řízení elektromobilů

Průběh jízdy sledujete a nastavujete na chytrému telefonu

Model R nabízí několik jízdních režimů od úsporného až po „boost“ a maximální dojezd přes 60 km na jedno nabití. Samozřejmostí jsou přední, zadní a směrová světla, dále také několik speciálních senzorů pro vyšší bezpečnost. EcoReco se skládá jedním pohybem. Váží necelých 12 kg, což může být pro někoho hodně, ale na kratší vzdálenosti to bude pro většinu lidí ještě přijatelné.

Koloběžka, která je ve skutečnosti malým skútrem.

Většina funkcí koloběžky je dostupná skrze palubní LCD displej, ale model R umožňuje připojení k aplikaci EcoReco pomocí smartphonu, který umístíte do univerzálního držáku. Díky USB portu na řídítkách můžete smartphone během jízdy také dobíjet. Samotná baterie koloběžky je ukryta v základně pod nohama jezdce, kde je také prostor pro nabíječku. Při brždění se energie rekuperuje podobně jako u jiných elektrických vozidel.

Zloději mají smůlu kvůli zámku i mobilní aplikaci

Proti odcizení je možné EcoReco zajistit dvěma způsoby, jednak mechanickým zámkem, ale také softwarově pomocí smartphonu. Při odcizení či ztrátě je navíc možné koloběžku lokalizovat pomocí integrované funkce sledování. Zajímavostí, kterou ale zatím příliš nevyužijete, je bezpečnostní funkce, která řidičům chytrých automobilů pohybujících se kolem vás předem hlásí vaši přítomnost na silnici.

Koloběžka má 12 kg, což je pro občasné přenášení relativně přijatelná hmotnost.

S drobnými elektrickými přepravními pomůckami se v současnosti doslova roztrhl pytel. K dostání jsou třeba různé elektroskateboardy, vznášedla a podobné druhy pojízdných desek, které se dají snadno uklidit někam do tašky.

Hrozba pro Teslu? Automobilka Lucid Motors představila elektromobil Air

Někteří uživatelé si libují, že nemusí ve městech řešit problémy s parkováním, jiní se opírají především o čisté svědomí z používání ekologického přepravního prostředku. Tak či onak, tento způsob přepravy může být revoluční alternativou pro osobní dopravu ve městě.