Vše o elektřině

Největší veletrh úsporného bydlení FOR PASIV láká na bezplatné poradenství i dotace

Sedmý veletrh ekologického bydlení FOR PASIV a FOR WOOD přilákal do pražských Letňan bezmála 160 vystavovatelů ze čtyř států Evropy. Až do soboty bude probíhat přehlídka toho nejlepšího z oboru nízkoenergetických a pasivních staveb a dřevostaveb. K vidění budou zateplovací systémy i nejmodernější zařízení na výrobu domácí elektřiny.

Největší veletrh úsporného bydlení FOR PASIV láká na bezplatné poradenství i dotace
Největší veletrh úsporného bydlení FOR PASIV láká na bezplatné poradenství i dotace

Návštěvníci mohou získat i bezplatné rady díky poradenství odborných firem. Využít jich je možné v poradenských centrech. Radit budou architekti, projektanti, stavitelé, energetičtí specialisti, experti na větrání, vzduchotěsnost, experti na dotace a financování. Navštívit je možné poradenské centrum FOR PASIV, poradenské centrum FOR WOOD, centrum dřevostaveb DEKWOOD a poradí i odborníci ze SFŽP o možnostech dotací.

For Pasiv přednáška

Přednáška o zelených střechách

Cenné informace se zájemci dozví na řadě seminářů, přednášek a workshopů, které se v rámci veletrhu konají. Jak si zajistit zdravé vnitřní prostředí poradí přednáška Větrání s rekuperací tepla od 16 hodin v Hale 2 v přednáškovém sále 5. V dnešním programu se objeví i seminář Zelené střechy od A do Z.

For pasiv radí lidem

Dotace na bydlení především

Odpolední program bude patřit dotacím. Od 14 hodin poběží blok přednášek Ušetřete s dotacemi na úsporné bydlení s odborníky ze Státního fondu životního prostředí. Od 10:30 na tom samém místě se návštěvníci mohou dozvědět zajímavosti na akci Příběhy pasivních domů očima jejich majitelů.

Děti na For Pasiv

Veletrh je i pro nejmenší

Organizátoři myslí i na děti. V pátek bude probíhat přehlídka stavebních řemesel SUSO pro žáky stavebních odborných škol oborů zedník a truhlář. V sobotu si přijdou na své rodiny s dětmi u příležitosti akce Řemeslo dětem. Na místě si mohou návštěvníci ověřit vědomosti o přírodě a stát se DETEKTIVEM LESNÍHO SVĚTA. 

Program FOR PASIV v bodech:

Poradenské centrum FOR PASIV   8. až 9 února      
Komínová asociace - APOKS 8. až 9 února 
Přehlídka stavebních řemesel SUSO 8. až 9 února 
Příběhy pasivních domů 8. až 9 února 
Zelené střechy od A do Z 8. až 9 února 
Ušetřete s dotacemi na úsporné bydlení 8. až 9 února 
Zdroje tepla na vytápění a nucené větrání 8. až 9 února 
Řemeslo dětem 9. února
Poradenské centrum FOR WOOD 8. až 9 února 
Nejčastější chyby při výstavbě úsporných domů 9. února