Domácnost

Jak vybrat dětskou chůvičku nebo automatické houpadlo?

Čekáte přírůstek do rodiny? Nebudeme si nic nalhávat, rodičovství je občas pořádně náročné. Díky moderní době si ale spoustu situací můžeme dost usnadnit. Co by za takové vychytávky dali naši rodiče?

Jak vybrat dětskou chůvičku nebo automatické houpadlo?
Jak vybrat dětskou chůvičku nebo automatické houpadlo?

Pokud už v rodině nějakého prcka máte, dáte nám určitě za pravdu. A pokud jej teprve čekáte, určitě čtěte dál. Máme pro vás pár tipů na elektro vychytávky, díky kterým můžete náročné situace s dětmi zvládnout daleko lépe než generace rodičů před námi.

Jak oni to tenkrát bez všech těchto vymožeností přežili? Pokud se chcete vyhnout všem těm rodičovským radám, tak se na to raději ani neptejte a buďte rádi, že žijete v dnešní době. Mrkněte na následující tipy a neváhejte napsat Ježíškovi alespoň o některý z nich.

Víme, jak vybrat nejlepší elektrické autíčko pro dítě

Elektronická chůvička v podobě chytrých hodinek

Elektronickou chůvičkou vás asi nepřekvapíme. Spousta rodičů ale začne o jejím pořízení přemýšlet až před nějakou dovolenou nebo pobytem mimo domov. Pravdou však je, že elektronická chůvička s videem je nepostradatelný pomocník i doma, a to už od narození miminka. Jako čerstvý rodič večer určitě oceníte chvíli klidu a díky chůvičce máte dokonalý přehled o tom, co se s vaším miminkem děje. S každým jeho pípnutím nemusíte hned letět do dětského pokoje nebo do ložnice, na kameře se podíváte, zda se miminko jen na chvíli probudilo, nebo zda je vzhůru úplně a musíte za ním do pokoje jít. 

Chůvička s kamerou je super pomocník, pokud dítě např. umístíte i na zahradu nebo na balkon. Máte jistotu, že uslyšíte jeho pláč a navíc se můžete kdykoliv podívat, zda se dítě neodkopalo nebo se s ním neděje cokoliv dalšího. Ty lepší chůvičky mají např. tyto vlastnosti:

Zákazníci odmítli chytrou chůvičku od Mattela. Firma ji raději stáhla

Naprostou jedničkou jsou však nové chůvičky na trhu, které jsou dodávány s chytrými hodinkami. Místo klasické krabičky s displejem, která zdobí většinu konferenčních stolků v obývacích pokojích mnoha rodičů, získáte hodinky, které si jednoduše připevníte na zápěstí a kameru, kterou umístíte do pokoje dítěte. V klidu se tak můžete pohybovat po domě či zahradě a dítě zkontrolujete jediným pohledem na zápěstí. Není to paráda? 

Tyhle hodinky navíc mají spoustu dalších super funkcí:

Dobrou zprávou je, že tahle vychytávka se od ceny klasické chůvičky tolik neliší. Pořídíte ji už od 3 000 Kč.

Nejprodávanějšími video chůvičkami na českém trhu jsou dle srovnávače heureka.cz tyto tři produkty:

Typ

Dosah

Něco navíc

Cena

TrueLife NannyCam H32

300 metrů ve volném prostranství

měří teplotu místnosti

2 278 Kč

TrueLife NannyCam V24

300 metrů ve volném prostranství

obousměrné audio

1 777 Kč

Sencor SBM 440

300 metrů ve volném prostranství

hudební ukolébavky

2 699 Kč

Zdroj: heureka.cz

Ruku v ruce s chůvičkami jdou i monitory dechu. Jeho pořízení sice vyjde na více jak dva tisíce korun, investice se ale vyplatí. Pokud se vám nechce monitor dechu hned pořizovat, některé lékárny či porodnice nabízejí i jeho zapůjčení. Navíc budete mít jistotu, že monitor je funkční, protože podléhá pravidelné kontrole odborníky. Možná vám jeho pořízení přijde zbytečné a bohužel neexistují žádné přesné statistiky. Příběhů, kdy monitor dechu však zachránil dětský život, jsou desítky.

Chytré hračky pro vaše děti. Jak elektronika vstupuje do dětských pokojů?

Rodičovský fitness náramek pro ty, co mají rádi režim

O téhle vychytávce jste možná ještě neslyšeli, je ale pravdou, že vám první měsíce s vaším potomkem může hodně pomoct. Jedná se o fitness náramek vyvinutý speciálně pro rodiče. Kromě klasických funkcí, které nabízejí i ostatní náramky, jako je měření kroků, čtení notifikací apod., totiž tento náramek pomůže:

Náramek se dá pořídit např. na amazonu a zaplatíte za něj kolem jednoho tisíce korun. Výhodou je výdrž jeho baterie, na kterou se můžete spolehnout až 30 dní. Náramek je navíc propojený s aplikací ve vašem mobilu, která zaznamenává všechna data a vy se tak kdykoli můžete vrátit zpět do historie a vidět např., jak vaše dítě přibývalo na váze.

S kočárem zastavíte bez obav, že se miminko vzbudí

Pokud patříte mezi rodiče, kteří donekonečna krouží s kočárkem, jenom aby jejich miminko spalo a nevzbudilo se, máme pro vás dobrou zprávu. Už se totiž nemusíte bát zastavit! Na trhu jsou aktuálně k dispozici speciální automatická houpadla, která se přidělají na kočárek. Jejich cena se pohybuje od jednoho tisíce korun výše

7 tipů na vánoční dárky pro kluky a holky, které nadchnou děti pro vědu a technologie

Pokud tedy máte možnost zaparkovat kočárek na balkoně, terase či zahradě, stačí dítě uspat a pak použít zmíněné houpadlo. Zbyde vám tak čas na odpolední kávu v klidu nebo alespoň vysátí bytu. Houpadla mají několik možností nastavení intenzity. Jejich motor je velmi tichý, takže miminko rušit nebude. Houpadla bývají i voděodolná a nemusíte se tedy bát je používat v  nepříznivém počasí. Pravděpodobně nejznámějším je houpadlo Rockit. Na českém trhu naleznete ale i značku Sleepytroll, který je tedy podstatně dražší, nicméně má jednu zajímavou funkci navíc - začne houpat automaticky při zaznamenání pohybu dítěte či zvuku.

Značka

Cena

Info

Rockit

1199 Kč

  • funguje na baterie, vydrží až 60 hodin
  • nastavení rychlosti houpání
  • automatický cyklus na 30 minut

Sleepytroll

3899 Kč

  • má navíc senzory zvuku a pohybu - začne houpat automaticky, jakmile zaznamená pohyb nebo pláč
  • citlivost senzorů se přizpůsobuje chování dítěte i velikosti kočárku
  • lze nastavit 30 minutový houpací cyklus

Zdroj: heureka.cz

Když už je řeč o kočárcích, určitě se k vám donesly informace  o elektro kočárcích, které vám mohou procházky hodně usnadnit. K dispozici jsou tyto kočárky různých značek a nabízejí možnosti přibržďování při jízdě z kopce a pomohou vám při tlačení kočárku do kopce. Ostatně o chytrých kočárcích si můžete více informací přečíst v našem článku tady.