Vše o elektřině

Dopili jste pivo nebo víno z lahve? Lehce si z ní vyrobíte malou pochodeň

Konzumace lehkého alkoholu není jen zábava pro nezkušené pijany a děti za školou. Když vypijete láhev od piva nebo vína, získáte skvělou pomůcku pro výrobu malé pochodně. Originální svíce rozzáří váš stůl na zahradě, když se posezení s přáteli protáhne až do noci. Anebo můžete vytáhnout tento trik z rukávu při nějaké venkovní pijatice, abyste potěšili pár alkoholiků. Mrkněte na jednoduchý návod.

Dopili jste pivo nebo víno z lahve? Lehce si z ní vyrobíte malou pochodeň
Dopili jste pivo nebo víno z lahve? Lehce si z ní vyrobíte malou pochodeň

Začátek výroby pochodně je asi nejzajímavější. Vyprázdníte skleněnou láhev piva, vína anebo jiné lihoviny. Kdo je zásadně proti alkoholu, sáhne po lahvi ovocného sirupu anebo místo do svého žíznivého hrdla nalije pivo, víno, vodku či Jacka Danielse raději do záchodové mísy

Co dalšího kromě prázdné lahve opojného moku budete potřebovat?

Postup: Jak vyrobit pochodeň z prázdné lahve od piva

1) Do ústí lahve zkusíme vsunout měděné těsnění. Pokud je menší než hrdlo lahve, využijete teflonovou pásku a obmotáme páskou těsnění tak, aby se dotýkalo vnitřku hrdla. Teflonovou pásku nedoporučuje nahrazovat běžnou izolepou, protože ta na rozdíl od teflonu snáze hoří, což nechceme.

2) Do poloviny lahve nasypeme písek, aby nám světlo později neodfouknul silnější vítr a nezapálili jsme omylem jabloně na sousedově zahradě. Místo písku se dají použít i jiné materiály (např. dekorativní skleněné kameny aj.)

3) S pomocí trychtýře zbytek lahve naplníme olejem. Hrdlem lahve provlečeme knot tak, aby jeho spodní konec ležel na vrchní vrstvě písku. Vrchní konec knotu zkrátíme tak, aby z lahve vyčuhoval pouze malý kousek.

4) Dáme si tak 10 nebo 15 minut oraz. Knot mezitím trochu nasákne olejem, takže bude později lépe hořet.

5) Zapálíme vršek knotu a necháme plamen plápolat. Nakonec přijímáme pochvaly a děkovačky od přítomných alkoholiků, kteří vám pomáhali vyprázdnit toho Jacka Danielse na začátku. Pokud už leží všichni pod stolem, pochválíme se sami.

Pochodeň vesele plápolá, ale bez elektřiny se při svícení stejně neobejdete. Sviťte si levnou elektřinou Srovnat ceny

Protože názorná ukázka vydá za tisíc slov, než se vrhnete do výroby pochodně, podívejte se i na krátké videonávody (v angličtině):

Videonávod na výrobu pochodně z prázdné lahve (viz manuál výše):

Alternativní videonávod s jiným způsobem uchycení knotu v lahvi: