Domácnost

Kalkulačka ceny elektřiny: Srovnejte si, s kým ušetříte nejvíce

Platíte letos za elektřinu opět víc než loni? Dochází vám s dodavatelem elektřiny trpělivost a chtěli byste si najít nového? S naší chytrou kalkulačkou si výhodnějšího dodavatele elektřiny vyberete během pár minut. Srovnejte si, s kým ušetříte nejvíce a kdo nabízí nejférovější podmínky.

Kalkulačka ceny elektřiny: Srovnejte si, s kým ušetříte nejvíce
Kalkulačka ceny elektřiny: Srovnejte si, s kým ušetříte nejvíce

Co je kalkulačka ceny elektřiny

Myslíte si, že je změna dodavatele elektřiny zdlouhavý a náročný proces? Nemusí to tak být, s naší kalkulačkou je změna snazší, než si možná myslíte. Není nutné, abyste se na týden ponořili do ceníků a obchodních podmínek několika poskytovatelů. Naši odborníci to už udělali za vás a připravili praktickou online kalkulačku, která vám vybere nejlepšího dodavatele elektřiny během několika minut.

Odborníci varují před nejčastějšími chytáky při změně dodavatele elektřiny či plynu

Index komplexnosti dává pozor na férovost podmínek

Kalkulačka ceny elektřiny porovnává desítky dodavatelů na českém trhu. Na pár kliknutí získáte přehled o těch nejlepších nabídkách. Kromě nejnižší ceny pracuje srovnání i s tzv. indexem komplexnosti. Ten najdete pod symbolem žárovky – čím víc září, tím lépe.

Mladí lidé počítají, kolik ušetří změnou dodavatele.

Index komplexnosti může mít hodnotu od 0 do 180, čím víc bodů, tím férovější podmínky dodavatel nabízí. Do ukazatele se započítává například:

V rámci indexu komplexnosti pečlivě sledujeme, zda dodavatel podepsal energetickou deklaraci. Ta má za úkol odstranit energetické šmejdy z českého trhu. Signatáři deklarace se zavázali k nastavení transparentního a férového vztahu se zákazníky pod hrozbou několikamilionové pokuty.

Legislativa proti šmejdům se odkládá, dodavatelé reagují zpřísněním deklarace

Kolik můžete díky kalkulačce ušetřit?

V loňském roce změnily dodavatele elektřiny stovky tisíc domácností a není divu. V průměru ušetřili zákazníci díky naší kalkulačce 1850 Kč ročně. Čím více za elektřinu platíte, tím vyšší může být vaše úspora. Rodiny, které elektřinou i vytápí, mohou snížit svoje faktury za elektřinu o tisíce za rok.

Změna dodavatele pomůže ušetřit.

Jak funguje kalkulačka cen elektřiny

Do kalkulačky stačí zadat jen několik údajů a hned máte k dispozici srovnání cen elektřiny. Vyberte kraj, ve kterém žijete a způsob, jakým chcete úsporu spočítat. Přesný výsledek dostanete, když si k ruce vezmete fakturu za elektřinu. Pokud ji nemáte v dosahu, zvolte orientační výpočet podle velikosti domácnosti a účelu, za jakým elektřinu využíváte. To je vše. Ihned získáte nabídky od desítek dodavatelů, kteří působí ve vašem kraji.

Zaujala vás naše kalkulačka? Vyzkoušejte ji hned teď!

Nabídky se vám zobrazí srovnané od nejnižší ceny, ale nezapomeňte se řídit také symbolem žárovky – tedy indexem komplexnosti, který udává férovost dodavatele. Kromě nižší ceny tak můžete získat i lepší podmínky nebo zákaznický servis.

Líbí se vám některá z nabídek? Pak stačí vyplnit na konci formuláře svoje osobní údaje. Následně vás bude kontaktovat energetický specialista, se kterým dořešíte všechny detaily a provede vás krok za krokem celým procesem. Není potřeba, abyste chodili na pobočku dodavatele, vše vyřešíte z pohodlí domova.

Další zdražení elektřiny: O kolik poroste cena klientům Pražské plynárenské a Energie ČS?