Technologie

S kamerou v přívěsku zachytíte celý váš život v přímém přenosu

Přívěsek FrontRow ocení především milovníci sdílení klíčových i zcela nedůležitých momentů svého života s přáteli na sociálních sítích. Přívěsek totiž natáčí vše, co vidíte, a tento záznam může rovnou přenášet i živě. Zároveň nabízí spoustu dalších chytrých funkcí a dlouhou výdrž baterie. Navíc vypadá elegantně a není ani příliš nápadný.

S kamerou v přívěsku zachytíte celý váš život v přímém přenosu
S kamerou v přívěsku zachytíte celý váš život v přímém přenosu

Úvodní fotografie: FrontRow

FrontRow vzdáleně připomíná rozevírací přívěsky, ve kterých lidé nosívali ještě možná před sto lety fotografie svých nejbližších. Dnes můžete díky kameře v přívěsku zaznamenat celý svůj život tak, jak jste jej reálně viděli. Nahrává se samozřejmě i zvuk, situace tak můžete libovolně komentovat a přidat i své aktuální pocity a dojmy.

Nenápadná kamera a technologie určená k nošení

Přívěsek o velikosti cca 6 x 7 cm s tloušťkou 1,2 cm a hmotností 55 g je určený pro nošení na krku, můžete jej však připevnit i kamkoli jinam. Ovládá se jednoduše stisknutím tlačítka. Způsob stisku určuje, co bude kamera dělat (focení, natáčení, pauza apod.).

Nudí vás focení sebe sama? Odhoďte selfie tyčku a nechte se zvěčnit minidronem

počet hlasů: 3

Na jedné straně je umístěna hlavní čočka kamery (8 MP fotoaparát), na druhé straně pak displej s 5 MP fotoaparátem. Baterie vydrží až 16 hodin, zařízení pracuje s operační pamětí 2 GB a disponuje 32 GB úložného prostoru.

FrontRow je možné propojit s počítačem nebo nabíjet pomocí USB-C portu. S přívěskem můžete zaznamenávat i aktivity, kdy jste v pohybu díky optické i elektronické stabilizaci.

Špatné fotky přístroj sám vyřadí

Z dlouhých záznamů zvládne tento chytrý přívěsek vytvořit kratší sekvence s nutností minimálních editačních zásahů uživatele. Sám automaticky vyřadí nepovedené záběry. K dalším zařízením se přívěsek připojuje prostřednictvím Wifi nebo bluetooth.

Chytré tetování s kovovým vzhledem vypadá jako šperk. Co umí?

počet hlasů: 6

Přívěsek nabízí také další funkce prostřednictvím nahraných aplikací. Využívat můžete třeba překladač, stopky, nebo poslouchat hudbu přes Spotify. Zájemci mohou vybírat ze dvou barevných provedení, k dostání je v černé a růžové. FrontRow se aktuálně prodává za 399 dolarů (přes 8 500 korun).

Zajímavá věcička, ale připadá vám příliš drahá? Zkuste ušetřit na výdajích za elektřinu. Nechci drahou energii