Technologie

S kamerou v přívěsku zachytíte celý váš život v přímém přenosu

Přívěsek FrontRow ocení především milovníci sdílení klíčových i zcela nedůležitých momentů svého života s přáteli na sociálních sítích. Přívěsek totiž natáčí vše, co vidíte, a tento záznam může rovnou přenášet i živě. Zároveň nabízí spoustu dalších chytrých funkcí a dlouhou výdrž baterie. Navíc vypadá elegantně a není ani příliš nápadný.

S kamerou v přívěsku zachytíte celý váš život v přímém přenosu
S kamerou v přívěsku zachytíte celý váš život v přímém přenosu

Úvodní fotografie: FrontRow

FrontRow vzdáleně připomíná rozevírací přívěsky, ve kterých lidé nosívali ještě možná před sto lety fotografie svých nejbližších. Dnes můžete díky kameře v přívěsku zaznamenat celý svůj život tak, jak jste jej reálně viděli. Nahrává se samozřejmě i zvuk, situace tak můžete libovolně komentovat a přidat i své aktuální pocity a dojmy.

Nenápadná kamera a technologie určená k nošení

Přívěsek o velikosti cca 6 x 7 cm s tloušťkou 1,2 cm a hmotností 55 g je určený pro nošení na krku, můžete jej však připevnit i kamkoli jinam. Ovládá se jednoduše stisknutím tlačítka. Způsob stisku určuje, co bude kamera dělat (focení, natáčení, pauza apod.).

Nudí vás focení sebe sama? Odhoďte selfie tyčku a nechte se zvěčnit minidronem

Na jedné straně je umístěna hlavní čočka kamery (8 MP fotoaparát), na druhé straně pak displej s 5 MP fotoaparátem. Baterie vydrží až 16 hodin, zařízení pracuje s operační pamětí 2 GB a disponuje 32 GB úložného prostoru.

FrontRow je možné propojit s počítačem nebo nabíjet pomocí USB-C portu. S přívěskem můžete zaznamenávat i aktivity, kdy jste v pohybu díky optické i elektronické stabilizaci.

Špatné fotky přístroj sám vyřadí

Z dlouhých záznamů zvládne tento chytrý přívěsek vytvořit kratší sekvence s nutností minimálních editačních zásahů uživatele. Sám automaticky vyřadí nepovedené záběry. K dalším zařízením se přívěsek připojuje prostřednictvím Wifi nebo bluetooth.

Chytré tetování s kovovým vzhledem vypadá jako šperk. Co umí?

Přívěsek nabízí také další funkce prostřednictvím nahraných aplikací. Využívat můžete třeba překladač, stopky, nebo poslouchat hudbu přes Spotify. Zájemci mohou vybírat ze dvou barevných provedení, k dostání je v černé a růžové. FrontRow se aktuálně prodává za 399 dolarů (přes 8 500 korun).

Zajímavá věcička, ale připadá vám příliš drahá? Zkuste ušetřit na výdajích za elektřinu. Nechci drahou energii