Domácnost

Lustr pokaždé jinak. Kreativní LED žárovku Smartbunch poskládáte podle své fantazie

LED žárovky a svítidla mohou mít různé tvary, Smartbunch jde ale ještě dál. Každá „žárovka“ představuje jeden trojúhelníkový modul, který lze propojit s ostatními a docílit tak nejrůznějších trojrozměrných objektů. Výsledné dílo může viset ze stropu jako lustr nebo vytvářet útulnou atmosféru coby designová stolní lampa. A až vás začne nudit, jednoduše ji zase přestavíte.

Lustr pokaždé jinak. Kreativní LED žárovku Smartbunch poskládáte podle své fantazie
Lustr pokaždé jinak. Kreativní LED žárovku Smartbunch poskládáte podle své fantazie

Úvodni fotografie: Smartbunch/Kickstarter

Žárovka Smartbunch nabízí neobvyklou flexibilitu a podle jejích tvůrců se dokonce jedná o světově první modulární žárovku vůbec. Pokud si rádi hrajete a zajímají vás technologické novinky, budou se vám trojúhelníkové Smartbunch žárovky líbit.

Kouzelný svítící nábytek vyrobíte u vás doma i bez návštěvy Bradavic

Dílky u sebe drží díky vestavěným magnetům. Designéři si také pro zájemce připravili několik variant vzhledu povrchu od dřevěného přes hliníkový až po čistě bílý.

Trojúhelníková světelná skládanka

Zajímavě jsou řešeny také způsoby připojení k elektrické síti. Aby svítidlo fungovalo, musí vždy obsahovat jeden základní trojúhelníkový modul, který může mít v sobě integrovanou žárovkovou patici, závěsný kabel pro použití jako lustr nebo běžný vodorovný kabel pro stolní lampy. K dispozici jsou také trojúhelníkové dílky napájené baterií, aby mohlo být svítidlo maximálně přenosné.

Jednotlivé trojúhelníky pak také není úplně nutné skládat do trojrozměrných tvarů, zajímavou alternativou je složení dílků k sobě tak, aby vytvořily originální plošný tvar. Ten je pak možné snadno umístit na jakýkoli magnetický povrch, například na dveře chladničky.

Není chladnička jako chladnička. Víte, že firma Panasonic vyvíjí chodící lednici? To mě zajímá!

Smartbunch má v budoucnu patřit do chytré domácnosti

V nejbližší budoucnosti by měla být k dispozici aplikace pro chytré telefony, kterou bude možné Smartbunch ovládat. Předpokládá se také, že by se do trojúhelníkových modulů mohly časem zakomponovat další funkce, jako je kamera, reproduktor, detektor kouře, solární panel a mnohé další.

Smartbunch světlo

Designéři slibují, že současní zákazníci nebudou o tato pozdější vylepšení ochuzeni a jejich stávající zařízení bude s dalšími novinkami plně kompatibilní. Své zařízení představili také v kampani na Kickstarteru. Základní startovací sada čtyř trojúhelníkových dílků (3 světelné + 1 základní s žárovkovou paticí) stojí 60 liber (cca 1750 Kč).

Ať už zvažujete nákup hravých či klasických žárovek, odlehčit rodinnému rozpočtu můžete výběrem výhodného dodavatele. Srovnat ceny elektřiny na trhu