Elektromobilita

Tesla Model 3: Elon Musk představil elektromobil, který má spasit jeho impérium

Fanoušci elektromobility napříč světem si poslední březnový den zatrhli v kalendáři červenou barvou. Právě toto datum Elon Musk a jeho tým z Tesla Motors zvolili ke slavnostnímu odhalení dlouho očekávaného stroje, který nese označení Model 3. Splnil nový elektromobil ze stáje Tesla velká očekávání?

Tesla Model 3: Elon Musk představil elektromobil, který má spasit jeho impérium 4 fotky v galerii
Tesla Model 3: Elon Musk představil elektromobil, který má spasit jeho impérium

Zdroj úvodní fotografie: www.teslamotors.com

Poslední dny se mezi příznivci inovací na automobilovém poli odehrávaly ve znamení divokých spekulací a lehce konspirativních teorií. Navzdory tomu, že v uplynulých měsících a týdnech vyplouvaly na povrch „zaručené“ zprávy o tom, jak bude Model 3 vypadat a jaké budou jeho technické specifikace, až do 31. března nebylo nic jisté.

Přes 100 tisíc zajíců v pytli

U obchodů Tesla po celém světě se během posledního březnového dne začaly tvořit fronty stovek lidí, kteří si vůz chtěli zarezervovat, i když se vlastně jednalo o „zajíce v pytli“. Tesla je zkrátka kult a Elon Musk, šéf společnosti, představuje pro veřejnost zosobnění odvážných vizí a nekonečného nadšení, a proto jeho fanoušci, aniž by o Modelu 3 znali podrobnosti, uplatnili pravidlo „Když musíš, tak musíš.“

Během jediného dne si nový elektromobil stihlo „naslepo“ rezervovat 115 tisíc lidí, což je bezesporu úctyhodné číslo. Na samotný vůz si zájemci navíc ještě počkají, vyrábět by se podle slov Elona Muska měl začít až ve druhé polovině příštího roku.

Tesla Model X: Nejbezpečnější elektrické SUV vás ochrání i před biologickými zbraněmi

Musk navíc poznamenal, že se jedná teprve o první představení Modelu 3, po němž bude následovat ještě prezentace finálního produktu. Je proto pravděpodobné, že konstruktéři chystají ještě některé dílčí změny. Představený model tedy čekají ještě určitá vylepšení a vyladění nedostatků k dokonalosti

Tesla Model 3

Z nuly na sto pod 6 sekund a hromada prostoru

Představení Modelu 3 se v Los Angeles za nadšených výkřiků přítomných hostů ujali Franz von Holzhausen, který vede designérský tým Tesla Motors, a sám Elon Musk. Kromě vizí a plánů společnosti do budoucnosti pochopitelně oznámili i to, na co mnoho lidí měsíce čekalo, tedy jakými funkcemi bude Model 3 disponovat

Teslu u nás prozatím nepořídíte. Nabíjet ji ale můžete. Podívejte se, kde se v Česku nalézají nabíječky elektromobilů. Do interaktivní mapy

Tesla přímo v sále představila hned tři verze Modelu 3, do sálu pompézně vjely vozy v černém, stříbrném a červeném provedení. Již první pohled uzavřel debaty o konstrukci elektromobilu – jedná se o sedan.

"Tak co říkáte?" ptá se Elon Musk nadšeného publika.

Technické parametry:

Tesla se chystá rozrůstat

Že je Elon Musk tak trochu megaloman, není žádná novinka. Elektromobily ho zkrátka baví. Přestože je společnost Tesla Motors prozatím ztrátová a Musk ji dotuje z jiných aktivit, měl by se během roku 2017 zdvojnásobit počet obchodů Tesla Store.

Na konci roku 2017 by tak mělo celosvětově existovat 441 míst, kde bude možné elektromobily Tesla zakoupit a servisovat. Dočká se i Česká republika?