Vše o elektřině

Profil společnosti Innogy: Od RWE k nezávislosti a komplexní nabídce služeb

Innogy je mladým, ale velmi silným energetickým hráčem na českém trhu. Zaměření Innogy v oblasti energetiky je široké a každoročně patří mezi významné inovativní společnosti. Jejich doménou je nejen dodávka energií, ale také rozvoj udržitelnosti a čisté energie. Pojďme si společnost Innogy představit podrobněji.

Profil společnosti Innogy: Od RWE k nezávislosti a komplexní nabídce služeb
Profil společnosti Innogy: Od RWE k nezávislosti a komplexní nabídce služeb

RWE a vznik Innogy

Innogy je energetická společnost, která se zaměřuje na dodávku elektřiny a plynu, včetně jeho výroby pro domácnosti i průmyslové zákazníky. Přestože má společnost Innogy své kořeny v německé energetické skupině RWE, stala se nezávislou společností v roce 2016, kdy došlo k jejímu vyčlenění z mateřského koncernu. 

Srovnejte si všechny dodavatele a zjistěte, kolik můžete ušetřit

Innogy Energie zahrnuje celou škálu služeb, které se primárně věnují dodávkám elektřiny a zemního plynu do domácností a průmyslových společností, ale také inovacím v oblasti stlačeného zemního plynu pro motorová vozidla (bioCNG), kde se stala nejvýznamnějším inovátorem na českém trhu. Mimo jiné investuje do vlastní sítě nabíjecích stanic pro elektromobily. 

Námluvy evropských koncernů

Pro Innogy nebyl rok 2016 v jejím vývoji konečný. Společnost totiž od RWE v roce 2019 koupil evropský gigant E.ON. Pro české odběratele se ale nic nezměnilo, protože E.ON ustoupil od vlastnictví české části Innogy kvůli riziku vzniku výrazné dominance na českém trhu. 

Rok 2020 byl pro českou část Innogy turbulentní. Jednak se do chodu zákaznických center a společnosti propsala pandemie covid-19, ale také se díky tomu mohla společnost více zaměřit na pomoc a společenskou odpovědnost. V tomto roce také došlo k rozdělení společnosti na několik samostatných subjektů a prodej retailového, tedy maloobchodního byznysu maďarskou energetickou společností MVM Group. Díky tomu Innogy získala na trhu ještě silnější postavení, než tomu bylo dosud.

Co zákazníkům Innogy nabízí

V současnosti Innogy v České republice nabízí svým zákazníkům celou řadu energetických produktů a služeb, které jsou přizpůsobeny individuálním potřebám. Nabídka zahrnuje standardní tarify pro domácnosti v oblasti dodávek plynu a elektřiny, ale také speciální programy pro firmy a průmyslové zákazníky. Společnost se soustředí i na moderní technologie, jako je chytrá měření a automatizace, což umožňuje zákazníkům efektivněji využívat energii a snižovat své náklady.

Další služby, které Innogy nabízí:

Ceny plynu 2023: Kolik lze ušetřit?

S Innogy pojistíte i svou domácnost

Innogy se rovněž zaměřuje na pojišťovnictví ve svém produktu pojištění domácnosti nebo odpovědnosti, a to ve spolupráci s pojišťovnou BNP PARIBAS CARDIF. 

Pojištění domácnosti od Innogy chrání před živelními událostmi, poruchami a nehodami, stejně jako krádežemi, a to se spoluúčastí pouhých 1 000 Kč. Pojištění odpovědnosti pak zahrnuje škody, které způsobí klient a členové jeho rodiny, například děti na zdraví a majetku třetí osobě. Pojištění odpovědnosti má nulovou účast a dokonce je platné i pro škody od domácích mazlíčků.

Součástí produktů jsou i asistenční služby, které zákazníkům pomohou efektivně řešit nastalé situace, jako jsou havárie, zablokování dveří nebo opravy.

Společenská odpovědnost

Innogy si také zakládá na společenské odpovědnosti a zapojuje se do různých sportovních a kulturních aktivit, stejně tak v charitativní činnosti. Společnost tak podporuje: