Domácnost

Zapomenutý nákupní seznam? Samsung představil lednici, která si zásoby ohlídá sama

Bojujete při nákupech potravin se zapomnětlivostí? Chytrá lednice Family Hub, kterou jihokorejský Samsung představil na mezinárodním veletrhu CES v Las Vegas, bude takřka nakupovat za vás. A nejen to. Že nevěříte? Věřte!

Zapomenutý nákupní seznam? Samsung představil lednici, která si zásoby ohlídá sama
Zapomenutý nákupní seznam? Samsung představil lednici, která si zásoby ohlídá sama

Zdroj fotografie: Samsung

Pokud byste se někoho ještě před pár lety zeptali, co umí lednice, asi byste se dočkali odpovědi, že dokáže chladit potraviny. Abychom starším typům lednic jen nekřivdili, je třeba říct, že vyspělejší modely zvládly také vyrobit led nebo se samy odmrazit.

Víte, kolik energie i peněz ročně vás bude stát provoz starší lednice s energetickou třídou A oproti novějším typům ve třídách A++ či A+++? Naše interaktivní kalkulačka vám to spočítá. To mě zajímá!

U nového kuchyňského konceptu, který Samsung představil v minulých dnech, bude naopak složitější vymyslet funkci, kterou neovládá.

Chytrá lednice, nejlepší přítel člověka

Samsung tak rozšiřuje rodinu internetu věcí  domácích pomocníků a vychytávek, které lze bezdrátově propojit s chytrým telefonem. Společnost usiluje o to, aby se lednice stala centrem a mozkem kuchyně a v podstatě i celé domácnosti. Jakými funkcemi Family Hub disponuje a co všechno dokáže?  

Roboti v domácnosti: Podívejte se na pomocníky, kteří doma šetří práci

Platíte za elektřinu víc, než byste chtěli? Prozkoumejte, kolik byste mohli ušetřit. Spočítat úsporu

Za chytrost se platí

Lednice Family Hub, přestože ji výrobce představil teprve nedávno, by se na trhu měla objevit už letos na jaře. Pokud máte pocit, že bez chytrého spotřebiče nemůžete žít, budete muset sáhnout hlouběji do kapsy, cena základního modelu se bude pohybovat kolem 5 000 dolarů (bezmála 124 000 korun).  

Chodící lednice a chytrá láhev na víno: Vychytávky do kuchyně, bez nichž se asi obejdete

Prozatím není jasné, kdy se lednice objeví na tuzemském trhu. Family Hub nevyžaduje pouze přepravu do cílové země, ale také zajištění internetového dodavatele zásob, aby uživatelé mohli naplno těžit z jejích předností.