Domácnost

Voňavá revoluce: Ovládejte osvěžovač vzduchu díky mobilní aplikaci

Byt provoněný přesně podle vašich představ? Žádný problém! Startup Pura Scents z Utahu vyvíjí inteligentní osvěžovač vzduchu, který bude možné ovládat chytrým telefonem. Americkým kolegům s realizací projektu pomohou také čeští mobilní vývojáři ze studia STRV.

Voňavá revoluce: Ovládejte osvěžovač vzduchu díky mobilní aplikaci
Voňavá revoluce: Ovládejte osvěžovač vzduchu díky mobilní aplikaci

Zdroj: Pura Scents

Moderní technologie stále přinášejí nová řešení pro usnadnění a zpříjemnění života. Pravidelný úklid bytu sice prozatím nezajistí, ale brzy možná zařídí, aby se vaším hnízdečkem, i když v něm třeba zrovna není naklizeno jako před návštěvou tchyně, linula omamná vůně.

Osvěžovač vzduchu Pura Scents. 

Multifunkční minimalismus 

S nápadem na provonění interiéru přišel americký startup Pura Scents. Jeho vizí je přinést na trh osvěžovač, který lze pohodlně ovládat pomocí mobilní aplikace díky propojení wi-fi signálem. Osvěžovač s minimalistickým designem prozatím obsahuje dvě vůně, z nichž si uživatel může prostřednictvím chytrého telefonu zvolit tu, která se mu více líbí, případně vytvořit jejich kombinaci. Aplikace v budoucnu umožní také objednávání nových aromatických náplní, jejichž nabídka se bude postupně rozšiřovat.

Anketa

Jak bývá označován systém elektronických zařízení v domácnosti, která jsou bezdrátově propojena s internetem?

Koncept Pura Scents ovšem nesází, jak už tomu u technologických novinek bývá, pouze na jednu funkci, inteligentní osvěžovač vzduchu se díky zapojení do zásuvky může proměnit v noční lampičku s volitelnou barvou světla. Co myslíte, podaří se inteligentnímu osvěžovači získat zákazníky na svou stranu?

I když by se mohlo zdát, že se jedná pouze o chytřejší osvěžovač, ukazuje Pura Scents možnou budoucnost inteligentních domácností. Spojení aplikace, která je ovladačem na straně jedné a e-shopem na straně druhé je dle mého názoru směr, kam se bude propojení domácností s technologiemi nadále vyvíjet. Představte si například inteligentní lednici, která vás upozorní na nutnost nákupu a sama vás propojí s online supermarketem jako rohlik.cz nebo iTesco.

- Lubo Smid, spoluzakladatel společnosti STRV

Proč by zastaralá "vonítka" mohla skončit v propadlišti dějin?