Vše o elektřině

Tesla poslala Model X na turné po Austrálii. Tahá za sebou domek s baterií Powerwall

Austrálie neláká jen nadšence do surfování a sledování roztomilých videí s klokany. Kvůli ozónové díře, která se vznáší nad kontinentem, sem proniká nejvíc slunečního záření na zeměkouli, a proto země přitahuje firmy vyrábějící solární panely jako magnet. Sem samozřejmě patří i Tesla. Jakou netradiční marketingovou kampaň pro propagaci svých energetických produktů firma zvolila?

Tesla poslala Model X na turné po Austrálii. Tahá za sebou domek s baterií Powerwall
Tesla poslala Model X na turné po Austrálii. Tahá za sebou domek s baterií Powerwall

Úvodní fotografie: Tesla, web Electrek

Když se kolem chodců na české ulici prožene elektrický bourák od Tesly, někteří začnou vytahovat foťáky, jiným údivem padají čelisti. Když vám někdo ukáže domácí baterii na skladování energie nebo solární panel, takový „wau“ efekt to asi mít nebude.

Možná takovému zařízení budete věnovat letmý pohled, ale za chvíli už vaši pozornost upoutají důležitější věci, které zásadnějším způsobem ovlivňují kvalitu vašeho života, třeba roztomilá klokaní videa.

Ale zpátky k tématu. V Tesle si řekli, že by byla strašná škoda, kdyby jejich energetické produkty zůstaly ve stínu elektromobilů. Proto sestavili malý mobilní domek, který spoléhá jen na obnovitelné zdroje energie z dílny Tesly.

Stojí na dvou kolech, takže když máte vhodný tahač, bude eko-domeček pojízdný. A v garáži společnosti Tesla mají přece elektrické SUV, Model X.

Tesla Model X: Nejbezpečnější elektrické SUV vás ochrání i před biologickými zbraněmi

Model X vozí pojízdnou reklamu na solární energii

Na střeše malého domečku (Tesla Tiny House) s rozměry 6 metrů x 2,2 m x 4 m a váhou 2 tuny najdete šest solárních panelů s výkonem 2 kW. Na vnější stěně visí domácí baterie Powerwall 2 s kapacitou 14 kWh pro ukládání energie.

Uvnitř domku se pak schovává konfigurační systém, díky kterému mohou zájemci zjistit, kolik energie by dokázala vyrobit a skladovat jejich domácnost s využitím produktů od Tesly. Energetické toky uvnitř budovy umožňuje sledovat mobilní aplikace.

Pojízdný domek Tesly do České republiky zatím nemíří, ale ušetřit za energii můžete i jinak. Porovnat ceny elektřiny

Austrálie, země solárním panelům zaslíbená

Domek na kolečkách zahájil svou tour po Austrálii v polovině srpna v Melbourne a směřuje také do Adelaide, Brisbane, Sydney a dalších australských měst, kde si to jejich obyvatelé vyžádají skrze formulář na stránkách Tesly.

Přežijeme, když se vyčerpají neobnovitelné zdroje energie? Odpovídalo 8 expertů

Proč si pro svou energetickou roadshow vybrala společnost Tesla zrovna protinožce? Právě Austrálie totiž vyhrává soutěž v největším počtu solárním panelů instalovaných u domácností na hlavu, když pomineme statistické výchylky v podobě solárních systémů u malých ostrovních států.