Vše o elektřině

Zakopáváte stále o kabely? Ukryjte je do stylového hráškového lusku

Použít prodlužovací zásuvku může být v některých situacích nutností. Vzhledově však klasická zásuvková lišta místnosti obvykle moc nepřidá a těch kabelů všude kolem... Hrášková „prodlužovačka“ oceněná za vynikající design je důkazem, že zásuvky mohou být barevné a originální. Tato je navíc, nejen díky silikonovým kloboučkům, dokonce i vysoce praktická.

Zakopáváte stále o kabely? Ukryjte je do stylového hráškového lusku
Zakopáváte stále o kabely? Ukryjte je do stylového hráškového lusku

Zdroj úvodní fotografie: Yankodesign.com

Určitě sami vlastníte spotřebič, který výrobce opatřil příliš krátkým „drátem“, případně potřebujete zapojit několik přístrojů do jedné zásuvky. Co s tím? I tak obyčejné zařízení jako je elektrická prodlužovací zásuvka (alias zásuvková lišta alias „jezevčík“) může být vtipným nápadem přivedena k dokonalosti. Tvar připomínající hrachový lusk a svěží zelenkavé tóny zaručují, že zásuvka každého zaujme na první pohled. Nabízí však ještě další praktickou funkci, která vám pomůže snadněji udržet pořádek.

Tým designérů se inspiroval v přírodě.

Zásuvka skryje kabely pod silikonový klobouček

Neskladné kabely, které se při použití běžné prodlužovací zásuvky povalují všude kolem, můžete schovat přímo do hráškového lusku. Základna zásuvky je vyrobena z pevného plastu, horní kloboučky jsou ale z ohebného a pružného silikonu, což je velice praktické řešení.

Šikovné krytky jistě ocení i rodiče zvědavých dětí.

Po otočení kloboučku vzhůru je možné sem namotat nepotřebnou část kabelu připojovaného zařízení. Po opětovném přetočení silikonu do původní polohy je kabel šikovně ukrytý a okolí uklizené. K zásuvce samozřejmě patří také záslepky pro vyšší bezpečnost v případě, že se některá část zásuvky zrovna nepoužívá.

Chlazení, ohřívání a nevšední design: 3 originální pomocníci do chytré domácnosti

Praktická vychytávka se dočkala ocenění

Tým korejských designérů v čele s profesorem Baekem Junghoonem dokonce v roce 2015 získal za hráškovou zásuvkovou lištu prestižní ocenění Red Dot Award. Cena se zaměřuje na oceňování originálních nápadů na poli architektury, produktového, průmyslového či obalového designu.