Vše o elektřině

Zatočili jste s energetickými upíry?

Před časem jsme se společně vydali do boje s energetickými upíry v našich domácnostech. Jak si vedete? Podařilo se vám aplikovat některou z našich rad? Pokud stále váháte, zdali nelítostná monstra vysávající vaši peněženku vyzvat na souboj, přečtěte si následující fakta.

Zatočili jste s energetickými upíry?
Zatočili jste s energetickými upíry?

Nemusíte věřit na upíry, ale můžeme vám zaručit, že stejně jako ve většině českých domácností se aspoň jeden upír schovává i u vás doma. Dokonce s velkou pravděpodobností se jich ve vašem obývacím pokoji, pracovně či ložnici skrývá hned několik. Jsou nebezpeční pro vaši peněženku, jelikož potichu vysávají elektrickou energii, kterou nijak nevyužijete a útočí tak na váš rodinný rozpočet. Aplikujte obranné mechanismy i na svou domácnost a zastavte hody energetických upírů! Stačí aplikovat pár změn a ušetříte přes 2 000 Kč ročně.

 

1) V průměrné české domácnosti vysaje standby režim zhruba 9% celkových ročních nákladů na elektřinu. Jeden měsíc v roce tedy platíte pouze za "režim spánku".

2) Počítače spotřebovávají 70% energie, i když na nich zrovna nepracujete. 

3) Podsvícení displeje u notebooků představuje 20 až 40% celkové spotřeby zařízení.

4) LED technologie může oproti plazmě dosáhnout energetické úspory kolem 40 až 50%.

5) Pokud máte puštěnou televizi průměrně 5 hodin denně, tak vypínáním set-top boxu uspoříte okolo 250 Kč ročně.

 

Zodpovědnější přístup k využívání elektroniky ve vaší domácnosti není jedinou cestou, jak snížit roční platbu za energie. Značné úspory můžete dosáhnout rovněž změnou dodavatele elektřiny, na kterou má od roku 2006 nárok každá domácnost. Vyřídit změnu je snadné a dosažitelná roční úspora se pohybuje v řádech tisíci korun. Například naši zákazníci za elektřinu ušetří v průměru 4 112 Kč ročně.

 

Platíte za elektřinu víc, než byste chtěli? Prozkoumejte, kolik byste mohli ušetřit. Spočítat úsporu