Vše o elektřině

Bohemia Energy převzala 13 tisíc odběratelů Global Energy

Největší alternativní dodavatel energií, Bohemia Energy (BE), pokračuje v požírání svých konkurentů. V červnu spolkl jako jednohubku firmu Global Energy a podle slov ředitele BE Jiřího Písaříka tím jejich chuť k dalším akvizicím na českém energetickém trhu ani zdaleka nevyprchala. Nyní přidá Bohemia Energy k necelému půl milionu svých zákazníků dalších 13 tisíc od Global Energy.

Bohemia Energy převzala 13 tisíc odběratelů Global Energy
Bohemia Energy převzala 13 tisíc odběratelů Global Energy

Na konci května 2015 dodávala společnost Global Energy zemní plyn 6 673 odběratelům a elektrickou energii 6 673 zákazníkům. Tito lidé si od 1. června svití nebo vaří na plynových sporácích díky energii od Bohemia Energy, která energetickou část závodu odkoupila. 

Nový dodavatel nechá doběhnout staré smlouvy od Global Energy

Ceny elektřiny ani plynu se pro převedené zákazníky nijak měnit nebudou. Odběratelům se totiž při změně ceníků otevírá možnost bezplatného odstoupení od smluv na dobu určitou, čemuž se většinou dodavatelé brání jako čert kříži.

Pro stávající zákazníky Global Energy neznamená převzetí v tuto chvíli žádnou faktickou změnu. Získají nicméně přístup ke službám zákaznické péče Bohemia Energy,“ vyjádřil se jednatel BE Jiří Písařík.

Bohemia Energy sází na podomní prodej a skupování konkurence

Pověst silného hráče s ostrými lokty na českém trhu nezískala Bohemia Energy náhodou. Svůj úspěch postavila na získávání nových zákazníků pomocí podomního prodeje a akvizicích konkurenčních firem.

Platíte za elektřinu víc, než byste chtěli? Prozkoumejte, kolik byste mohli ušetřit. Spočítat úsporu

Více než 13 tisíc bývalých odběratelů Global Energy vypadá jako malé sousto v porovnání s minulými nákupy největšího alternativního dodavatele energií. V roce 2013 si Bohemia Energy ukousla pořádně velkou porci, když v říjnu odkoupila České Energetické Centrum Jih s 26 tisíci zákazníky a v listopadu téhož roku převzala více než 71 tisíc nových odběratelů od Českého Energetického Centra. Jen těmito dvěma strategickými tahy se klientská základna Bohemia Energy zvětšila téměř o jednu čtvrtinu.