Vše o elektřině

Chytrá kalkulačka elektřiny neporovná jen ceny, ale i férovost dodavatelů

Vysává elektrický proud vaši peněženku více, než si přejete? Účty za elektřinu se pořád zvyšují, i když se snažíte zhasínat světla úzkostlivěji než hrabě Drákula? Zjistěte, jestli se vám nevyplatí změna dodavatele. Naše chytrá kalkulačka elektřiny nesrovnává jen ceny, ale každého dodavatele hodnotí i podle férovosti a kvality služeb. Vyzkoušejte ji stejně jako desítky lidí každý den.

Chytrá kalkulačka elektřiny neporovná jen ceny, ale i férovost dodavatelů
Chytrá kalkulačka elektřiny neporovná jen ceny, ale i férovost dodavatelů

Úvodní fotografie: Není kalkulačka jako kalkulačka. Foto: Pixabay

Na levnou elektřinu láká téměř každá energetická firma, jenže když přijde na lámání chleba neboli na čtení obchodních podmínek některých dodavatelů, text připomíná nevolnickou smlouvu, za kterou by styděl i feudální monarcha z časů Marie Terezie.

Kalkulačka elektřiny prověří poctivost firem

Například na webu jednoho z největších alternativních dodavatelů stále najdete formulář smlouvy na odběr elektřiny na dobu určitou s délkou trvání úvazku až na 10 let.

Kalkulačka elektřiny najde levný proud od poctivého dodavatele.

Aby se odběratel podobným „nášlapným minám“ od nepoctivých firem vyhnul obloukem, nemusí pročítat sáhodlouhé obchodní podmínky každého dodavatele. O to už se postarali naši energetičtí specialisté, kteří nejdůležitější parametry smluvních podmínek přetavili do jediného čísla.

Jde o index komplexnosti. Jeho hodnotu najdete vedle ikony žárovky u každého produktu, který je zařazen do srovnání v kalkulačce.

Index: Čím víc žárovka září, tím lépe pro vás

Index komplexnosti jako součást kalkulačky elektřiny

Pořád vám vrtá hlavou, která parametry tvoří index komplexnosti a jakou mají váhu? Nic před vámi netajíme, proto si detailní rozbor indexu komplexnosti můžete v klidu pročíst. Více o indexu

Chytrá kalkulačka elektřiny ušetří přes 2 tisíce Kč

Pro správné porovnání cen elektřiny ve vaší domácnosti se hodí mít po ruce fakturu za elektrickou energii, protože z ní vyčtete potřebné informace o odběru, tedy distribuční sazbu, typ smlouvy nebo kapacitu jističe. Ale interaktivní kalkulačka si poradí i bez nich. Stačí, když zvolíte možnost orientačního výpočtu úspory. Spotřeba elektřiny se totiž dá celkem dobře odvodit i na základě počtu osob v domácnosti a způsobu využití elektřiny. 

Chytrá kalkulačka pomáhá k levnější elektřině

Jako jeden příklad za všechny můžeme uvést rodinu se 2 až 3 třemi členy žijící v bytě, kde se elektřinou netopí, ani neohřívá voda. Taková domácnost odebere za rok zhruba 2 200 až 2 500 kWh elektřiny. Podobně bychom mohli pokračovat. Kalkulačka elektřiny pro výpočet úspory ještě potřebuje znát kraj, kde se odběrné místo nachází (kvůli přiřazení do správného distribučního regionu) a telefonní číslo zákazníka (kvůli možnosti konzultace s energetickým specialistou). 

Ptáte se, co můžete čekat, když těch pár políček v kalkulačce vyplníte? Našim zákazníkům jsme pomohli získat levnější elektřinu o 2 200 korun za rok. Jde o průměrnou částku. Pokud elektřinou vytápíte, vaše úspora bude pravděpodobně vyšší. Samozřejmě, u každé nabídky kromě ceny vždycky zkoumáme i přívětivé obchodní podmínky pro zákazníka.

Chci si chytrou kalkulačku vyzkoušet a ušetřit tisíce za rok! Srovnat ceny elektřiny

Výhody porovnání cen elektřiny s chytrou kalkulačkou