Domácnost

Splňte si své sny ve snu! Chytrý náramek InstaDreamer vás naučí lucidnímu snění

Asi se vám již někdy stalo, že jste se „probudili“ ve snu. Je to velmi zvláštní pocit, obzvlášť tehdy, když se vám podaří vymanit se z probíhajícího děje a začít si dělat, cokoli se vám zachce. To už většinou vyžaduje cvik a zkušenosti, pro trénink těchto schopností existují různé metody. Náramek InstaDreamer je novinka, která má pomoci zpřístupnit lucidní snění prakticky každému.

Splňte si své sny ve snu! Chytrý náramek InstaDreamer vás naučí lucidnímu snění
Splňte si své sny ve snu! Chytrý náramek InstaDreamer vás naučí lucidnímu snění

Úvodní fotografie: Při testování náramku 70 % lidí zažilo lucidní snění do 3 dnů používání. Zdroj: InstaDreamer

Na první pohled to vypadá jako hloupý vtip pro esotericky laděné důvěřivce. Když se však podíváte na to, jak náramek funguje, zjistíte, že celá myšlenka má celkem logiku a určitě stojí za vyzkoušení. Vychází totiž z principu vytváření podmíněných reflexů. Jestli se vám právě vybavili Pavlovovi psi, trefili jste se. Náramek funguje podobně a v roli psů budete právě vy.

Stop chrápání i nekonečnému počítání oveček: Uložte se do chytré postele

Místo slinění vás však dokáže ve správný moment přimět se "ve snu probudit", aniž byste přerušili spánek. Tímto momentem lucidní neboli vědomý sen začíná. Převzít plnou kontrolu nad snem a svým jednáním už pak vyžaduje spíš cvik získaný opakováním.

S náramkem trénujete nejprve přes den, pak začne fungovat i v noci

Náramek během dne občas jemně zavibruje, sami si volíte jak často. Vždy, když ucítíte vibraci, je potřeba si ověřit, jestli se nacházíte v obvyklé realitě. Jste třeba zrovna v práci nebo vaříte večeři. Víte, jak jste se na místo dostali v kontextu celého dne, nic vám není podezřelé - pak se nic neděje, jste v běžném bdělém stavu. Důležité je nechávat si náramek i na noc.

InstaDreamer dokáže detekovat vaše vitální funkce a rozpozná pravou chvíli, konkrétně REM fázi spánku, aby spustil známý vibrační signál. Možná to bude pár dní či týdnů trvat, ale až si dostatečně přivyknete kontrolovat realitu po vibraci přes den (vytvoříte si podmíněný reflex), je velká pravděpodobnost, že tak učiníte i ve snu. V ten moment rychle rozpoznáte, že se nejedná o realitu všedního dne, a dobrodružství může začít!

chytré náramky InstaDreamer

Náramek komunikuje se smartphonem, na kterém můžete sledovat záznamy vašich vitálních funkcí a křivky spánkových cyklů. Nemusíte se však bát nějakého nadbytečného elektromagnetického záření.

Během noci nepotřebuje být připojeni ani pomocí Wi-Fi, ani Bluetooth. Funguje plně samostatně, sami si určujete, kdy jej se smartphonem propojíte. Vibrace je zcela tichá, není třeba mít strach, že byste při svém „tréninku“ rušili partnera spícího vedle vás. Baterie náramku vydrží na jedno nabití několik týdnů.

InstaDreamer na Kickstarteru zabodoval

V rámci kampaně startovala cena náramku na 169 dolarech (přibližně necelé 4000 Kč). Náramek rychle zaujal více než 500 přispěvatelů a minimální částka potřebná k realizaci projektu byla překonána trojnásobně.

Anketa

Chytré náramky dokáží divy. Jaký kuriózní kousek se povedl fitness náramku FitBit?

Není se čemu divit, v lucidním snu totiž můžete dělat, cokoli chcete, bořit všechna omezení běžného světa a měnit fyzikální zákony - létat, cestovat na známá i neznámá místa, ale i vzdálené galaxie, učit se nové věci, pracovat na zlepšení svých schopností, překonávat strach, tvořit nové světy a spoustu dalšího, co vás jen napadne. A jako ve filmu Počátek můžete časem zažít třeba víceúrovňové sny, tedy živý sen ve snu. Nebo vám může stačit jen potkat Leonarda DiCapria.

Zdroje: DigitalTrends