Co skrývá přepravní kontejner OffGridBox? Čistou vodu a energii dostupnou kdekoli na světě

Vinou přírodních katastrof, havárií či válečných konfliktů se může jakákoli lokalita snadno ocitnout bez přístupu k pitné vodě i elektrické energii. Systém OffGridBox má být schopen v takové situaci rychle pomoci. Elektřinu pro nejnutnější spotřebu vyrobí pomocí solárních panelů a díky sofistikovanému filtračnímu systému upraví místně dostupnou vodu, aby byla bezpečná k pití.

  • 6. listopadu 2017
bulb

Co skrývá přepravní kontejner OffGridBox? Čistou vodu a energii dostupnou kdekoli na světě

main-article
bulb
main-article

Němci vybudovali největší umělé slunce na světě. K čemu je dobré?

Může to znít jako nesmysl, ale v Německu opravdu nedávno představili zbrusu nové „umělé slunce“. Navíc největší na světě, což naznačuje, že velkých umělých sluncí bude zřejmě více. O napodobeninu slunce v pravém slova smyslu se ale ve skutečnosti nejedná. Jak pozoruhodné zařízení za miliony eur vypadá a na co se používá? A k čemu je „náhražka slunce“ užitečná? Možná budete překvapeni.

  • 26. dubna 2017
bulb
main-article

Dopravní elektrárna: Francouzi se chystají vybudovat 1000 kilometrů fotovoltaické silnice

Že elektřina už dávno nemusí pocházet z uhelných či jaderných elektráren, není žádná novinka. Málokoho proto překvapí energie, kterou generuje vítr, vodní proud nebo horké podzemní prameny. Elektřinu ovšem dokáží vyrobit také fotovoltaické panely zabudované v cyklostezce či silnici. Koncept byl úspěšně otestován v nizozemském městečku Krommenie a nyní míří do Francie.

  • 8. března 2016
bulb
main-article

Miliardový projekt: V Norsku vyroste největší větrná elektrárna v Evropě

Norská společnost Statkraft oznámila, že se spolu se dvěma dalšími investory chystá vybudovat největší systém větrných turbín v Evropě. Elektrárna má vzniknout nedaleko města Trondheim a tvořit ji bude šest menších větrných farem. Nákladný projekt by podle plánů měl spolknout přes miliardu eur.

  • 26. února 2016

Vyplatí se pořídit solární panely na rodinný dům? Zjistěte, jaké dotace můžete získat a kolik ušetříte s domácí fotovoltaikou za elektřinu.

Nahoru