Tarif D57d patří mezi nejlevnější a ušetří vám tisíce korun

Nejběžnějším postupem pro ty, kteří chtějí ušetřit nějakou tu korunu za elektřinu, bývá buď omezení a kontrola spotřeby a nebo změna dodavatele. Existuje však i další možnost, jak výslednou částku na faktuře srazit o kousek níž. Často totiž stačí změnit distribuční sazbu. Kdy můžete něco takového udělat? A jak na to?

  • 24. června 2020
bulb

Tarif D57d patří mezi nejlevnější a ušetří vám tisíce korun

main-article
bulb
main-article

Průvodce distribučními sazbami elektřiny: Jak ovlivňují cenu za kWh?

Nacházíte na vyúčtování za elektřinu podivné hieroglyfy jako D02d, D25d nebo C01d? Pomůžeme vám je rozluštit, protože tyto záhadné změti znaků rozhodují o tom, kolik nakonec zaplatíte za elektrickou energii. Distribuční sazby totiž mimo jiné určují, jestli se domácnosti vyplatí sledovat různé časy spínání nízkého a vysokého tarifu a kolik se tím dá ušetřit.

  • 14. dubna 2020
bulb
main-article

Vysoký a nízký tarif: Co vše potřebujete vědět?

Přestože všichni spotřebováváme stejnou elektřinu, každý z nás za ní platí jinak. Cena elektrické energie se vypočítává z distribuční sazby a tarifu. Podle čeho se distribuční sazba určuje a jak funguje vysoký a nízký tarif, se dozvíte v článku.

  • 11. prosince 2019
bulb
main-article

Distribuční sazby elektřiny: Jak se liší ceny za kWh podle zvolené sazby?

Mnozí odběratelé se stále snaží sledovat časy zapnutí „nočního“ proudu jako lvi svou kořist před útokem, aby ušetřili nějakou tu korunu k dobru. Jenže v některých distribučních sazbách dělají rozdíly za odběr v nízkém tarifu (NT), jak se nyní noční proud správně jmenuje, a ve vysokém tarifu (VT) pár drobných. Co zvolená distribuční sazba ovlivňuje a kdy se vyplatí řešit odložený start spotřebičů?

  • 3. června 2019
bulb
main-article

Odebíráte málo elektřiny a váháte mezi D01d a D02d? Poradíme, kterou sazbu vybrat

Bydlíte sami nebo ve dvou v malém bytě a nespotřebujete více než 2 MWh elektřiny za rok? Ušetřit za energie můžete i výběrem správné distribuční sazby. Spočítali jsme, kdy se vyplatí přejít z nejrozšířenější jednotarifové sazby D02d na D01d, která se hodí právě při nízkém odběru elektrické energie. Samotná změna navíc vůbec není složitá, obejdete se bez návštěvy revizního technika.

  • 15. dubna 2015
bulb
main-article

Víkendová distribuční sazba D61d: Kolik můžete ušetřit za elektřinu na chalupě?

A je tu víkend! Pro někoho to znamená bouřlivé pateční oslavy, pro jiného dva dny odpočinku na chatě či chalupě. Právě chataři a chalupáři mohou odebírat během víkendu levnější proud díky víkendové sazbě D61d. Co když ale potřebujete zaskočit na chatu i mimo víkendy? Podívejte se, jestli se vám D61d ještě vyplatí nebo byste měli uvažovat o změně sazby.

  • 13. srpna 2014

Starší články

Vyplatí se pořídit solární panely na rodinný dům? Zjistěte, jaké dotace můžete získat a kolik ušetříte s domácí fotovoltaikou za elektřinu.

Nahoru