Vysoký a nízký tarif: Co vše potřebujete vědět?

Přestože všichni spotřebováváme stejnou elektřinu, každý z nás za ní platí jinak. Cena elektrické energie se vypočítává z distribuční sazby a tarifu. Podle čeho se distribuční sazba určuje a jak funguje vysoký a nízký tarif, se dozvíte v článku.

  • 11. prosince 2019
bulb

Vysoký a nízký tarif: Co vše potřebujete vědět?

main-article
bulb
main-article

Distribuční sazby elektřiny: Jak se liší ceny za kWh podle zvolené sazby?

Mnozí odběratelé se stále snaží sledovat časy zapnutí „nočního“ proudu jako lvi svou kořist před útokem, aby ušetřili nějakou tu korunu k dobru. Jenže v některých distribučních sazbách dělají rozdíly za odběr v nízkém tarifu (NT), jak se nyní noční proud správně jmenuje, a ve vysokém tarifu (VT) pár drobných. Co zvolená distribuční sazba ovlivňuje a kdy se vyplatí řešit odložený start spotřebičů?

  • 3. června 2019
bulb
main-article

Odebíráte málo elektřiny a váháte mezi D01d a D02d? Poradíme, kterou sazbu vybrat

Bydlíte sami nebo ve dvou v malém bytě a nespotřebujete více než 2 MWh elektřiny za rok? Ušetřit za energie můžete i výběrem správné distribuční sazby. Spočítali jsme, kdy se vyplatí přejít z nejrozšířenější jednotarifové sazby D02d na D01d, která se hodí právě při nízkém odběru elektrické energie. Samotná změna navíc vůbec není složitá, obejdete se bez návštěvy revizního technika.

  • 15. dubna 2015
bulb
main-article

Víkendová distribuční sazba D61d: Kolik můžete ušetřit za elektřinu na chalupě?

A je tu víkend! Pro někoho to znamená bouřlivé pateční oslavy, pro jiného dva dny odpočinku na chatě či chalupě. Právě chataři a chalupáři mohou odebírat během víkendu levnější proud díky víkendové sazbě D61d. Co když ale potřebujete zaskočit na chatu i mimo víkendy? Podívejte se, jestli se vám D61d ještě vyplatí nebo byste měli uvažovat o změně sazby.

  • 13. srpna 2014
bulb
main-article

Změna distribuční sazby: Jak na to a kdy o ní uvažovat?

Změna je život. A nejenom změna dodavatele patří do života odběratele, který hledá všemožné cesty, jak snížit účty za elektřinu. Podíváme se na situace, kdy má cenu se změnou sazby zabývat, kolik vás to bude stát a co všechno budete k dané přeměně potřebovat.

  • 6. února 2014

Vyplatí se pořídit solární panely na rodinný dům? Zjistěte, jaké dotace můžete získat a kolik ušetříte s domácí fotovoltaikou za elektřinu.

Nahoru