Zálohy na energie rostou. Jak nastavit jejich výši?

V posledních týdnech čeká v poštovních schránkách a e-mailech mnoha domácností nepříjemné překvapení. Spolu s novými ceníky posílají dodavatelé i nový rozpis záloh na energie, a ty často dosahují dvojnásobku původních hodnot. Je tak vysoké navýšení záloh regulérní a jak se bránit, když s novou částkou nesouhlasíte? Zjistěte, jak si správně nastavit zálohy na energie.

  • 30. listopadu 2021
bulb

Zálohy na energie rostou. Jak nastavit jejich výši?

main-article
bulb
main-article

Převod na běžný ceník může trvat i déle než měsíc. Dodavatelé prosí o trpělivost

Zatímco v minulých letech změnilo dodavatele kolem 350 000 zákazníků, v tomto roce dojde ke změně dodavatele u milionu lidí jen kvůli krachu Bohemia Energy. Dodavatelé jsou proto přehlcení a žádají zákazníky o trpělivost.

  • 4. listopadu 2021
bulb
main-article

Michal Les: Silová elektřina zdražuje o 20 %, plošně ceny porostou příští rok

Světem obchází strašák vysoké inflace. Zdražují nejen cenné kovy, ale také i elektřina a plyn.

  • 4. října 2021
bulb
main-article

Jak vybrat důvěryhodného dodavatele plynu?

Přemýšlíte o změně dodavatele plynu, ale nechcete naletět nepoctivým šmejdům? V tom případě byste měli brát v potaz i jiné aspekty, než jen nízkou cenu. Důvěryhodný dodavatel plynu by měl mít kvalitní prezentaci, dostupný klientský servis a srozumitelné smluvní podmínky.

  • 27. září 2021
bulb
main-article

Dodavatel zvýšil ceny. Mohu se bránit?

Dodavatel může zvýšit cenu kdykoliv v průběhu trvání smlouvy nebo na konci fixovaného období. O zvýšení cen vás musí řádně informovat, abyste měli šanci od smlouvy odstoupit, pokud s novou výší cen nesouhlasíte. V případě, že se jedná o zvýšení regulovaných cen, však právo odstoupit od smlouvy nemáte.

  • 20. září 2021
bulb
main-article

Dodavatel MND: Energie od těžaře

Bohemia Energy vstoupila na trh po plné liberalizaci v roce 2005. Od té doby ušla společnost dlouhou cestu. Dnes se jedná o největšího alternativního dodavatele energií v České republice. Podívejte se na profil firmy Bohemia Energy.

  • 16. srpna 2021

Starší články

Vyplatí se pořídit solární panely na rodinný dům? Zjistěte, jaké dotace můžete získat a kolik ušetříte s domácí fotovoltaikou za elektřinu.

Nahoru