GoPro má svého drona. Dlouho očekávaná kvadrokoptéra dostala jméno Karma

Kalifornská společnost GoPro se proslavila výrobou odolných minikamer, které jí zajistily přízeň milionů dobrodruhů po celém světě. Firma postupně představila několik generací miniaturních kamerek a veřejnost zatím očekávala, jakou cestou se GoPro dále vydá. Společnost zůstala věrná nevšednímu zaznamenávání reality, a tak se rozhodla své produktové portfolio rozšířit o dron s označením Karma.

  • 27. září 2016
bulb

GoPro má svého drona. Dlouho očekávaná kvadrokoptéra dostala jméno Karma

main-article
bulb
main-article

Nejrychlejší dron na světě vyvinul 18letý šikula po brouzdání internetem

Dron Teal může závodit s auty na dálnici. Za příznivých podmínek totiž dokáže svištět rychlostí 137 km/h a běžně letí 113 km/h. Nesestrojil ho žádný hravý profesor techniky, ale mladý Američan George Matus. V 11 letech se do dronů poprvé zamiloval, ve 14 vyrobil svůj první létající stroj a v 18 kromě ukončení střední školy získal 2,8 milionu dolarů pro startup na výrobu superrychlých dronů.

  • 25. července 2016
bulb
main-article

Projekt Unequal Scenes: Dron zaznamenal tenkou hranici mezi bohatstvím a bídou

Zmínky o nůžkách, které se povážlivě rozevírají mezi bohatými a chudými, se v poslední době stávají novinářským klišé. Jihoafrický fotograf Johnny Miller pořídil s využitím dronu výmluvné fotografie Kapského města a okolí, které lépe než slova ilustrují, jak v praxi vypadají propastné sociální rozdíly. Ve skutečnosti nedělí slumy od luxusních rezidencí žádné propasti, ale mnohdy jen desítky metrů.

  • 29. června 2016
bulb
main-article

Dron naruby: Fleye překvapí zaobleným tvarem i výkonným procesorem

Nejbezpečnější dron na světě, takovým podtitulem se pyšní Fleye, nový vynález technologického týmu z belgického Lutychu. Podívejte se, jaké jsou přednosti tohoto osobního létajícího robota, který aktuálně finišuje své úspěšné tažení na crowdfundingovém webu Kickstarter.

  • 13. ledna 2016
bulb
main-article

Dron Lily: Létající špion vás sám sleduje a natáčí i na divoké řece či lyžařském svahu

Tyče na focení selfies brzo skončí mezi odpadky. Dron Lily totiž stačí jen vyhodit do vzduchu (rukou, ne výbušninou) a roztomilý bezpilotní letoun se vás bude držet všude, kam se hnete, aniž byste ho museli nějak ovládat. Udrží s vámi krok 20 minut, zatímco budete předvádět strhující kousky na surfařském prkně, horském kole či kdekoli jinde. Hvězdným filmařem a fotografem se proto může stát každý.

  • 11. června 2015

Jak vypadá místo největší jaderné katastrofy v dějinách po více než 30 letech? Zajeli jsme se do Černobylu a jeho okolí podívat.

Nahoru