Kdy může dojít k přerušení dodávek elektřiny?

Přerušení dodávek elektřiny dokáže velmi znepříjemnit život. Nerozsvítíte, nezapnete žádný spotřebič a v některých domácnostech si ani neohřejete vodu nebo nezatopíte. Víte, v jakých situacích se můžete ocitnout bez elektřiny? Přečtěte si, kdy může dojít k přerušení dodávek elektřiny.

  • 12. dubna 2021
bulb

Kdy může dojít k přerušení dodávek elektřiny?

main-article
bulb
main-article

Výroba elektřiny z vodíku. Japonsko má do roku 2050 ambiciózní cíle

Japonsko dlouhodobě řeší problém skleníkových plynů a bezpečnosti výroby elektřiny. Není to tak dávno, co tamní prostředí výrazně ohrozila nehoda v roce 2011. Zdejší jaderná elektrárna Fukušima byla zaplavena tsunami a zasažena silným zemětřesením. Kvůli tomu došlo k mnoha explozím a Japonci museli vlastní energii nahradit dovozem, který je finančně náročný a neefektivní. Nyní plánují změny.

  • 3. března 2021
bulb
main-article

5 důvodů, proč elektřina výrazně zdraží

Růst cen emisních povolenek či uzavírání uhelných elektráren. Cena elektřiny už začala růst, domácnosti ale stále mohou ušetřit svým chytrým rozhodnutím tisíce korun ročně.

  • 15. února 2021
bulb
main-article

Jak se chovat při zásahu elektrickým proudem?

Nejeden elektrikář by vám potvrdil, že zásah elektrickým proudem není nic příjemného. Pravdou ale je, že nebezpečí nečíhá jen na elektrikáře, ale na všechny z nás. A takový elektrický šok vám může způsobit fatální následky.

  • 10. února 2021
bulb
main-article

Cena elektřiny za kWh 2021: Domácnost platí 5,81 Kč v D02d

Cena elektřiny pro rok 2021 po delší době klesla. Na vině je především pandemie koronaviru, která tlačí ceny elektřiny dolů. Většina dodavatelů již upravovala ceníky na konci roku 2020, nebo se začátkem letošního roku. V průměru zaplatí typická česká domácnost 5,81 Kč/kWh včetně všech poplatků a daní. Který dodavatel nabízí nejlevnější elektřinu?

  • 8. února 2021
bulb
main-article

Když nemůžete sehnat odborníka aneb jak se stát elektrikářem

Jednodušší než rychle sehnat dobrého elektrikáře je v dnešní době tento obor raději vystudovat. Nevěříte? Je to snadnější, než si myslíte.

  • 13. ledna 2021

Starší články

Vyplatí se pořídit solární panely na rodinný dům? Zjistěte, jaké dotace můžete získat a kolik ušetříte s domácí fotovoltaikou za elektřinu.

Nahoru