Zjistěte, kdy máte nárok na odstoupení od smlouvy na dodávku energie bez sankcí

Predátoři v podobě podomních prodejců vymýšlejí stále důmyslnější triky, proto v jejich sítích mohou uvíznout i obezřetní jedinci. Naštěstí zákon dává lidem několik možností, jak se nevýhodné smlouvy na elektřinu či plyn zbavit. Věděli jste, že odejít můžete bez placení tučné sankce dokonce i po zahájení dodávek energií? Odhalte, na co máte právo.

  • 26. června 2019
bulb

Zjistěte, kdy máte nárok na odstoupení od smlouvy na dodávku energie bez sankcí

main-article
bulb
main-article

Jak vybrat dozimetr? Objevte tajemství měření radiace

Dozimetr neboli zařízení na měření radiace už dávno nepatří do rukou jen odborníkům. Za pár desítek tisíc si ho můžete pořídit i vy.

  • 25. června 2019
bulb
main-article

Jak zřídit elektrickou přípojku a kolik za ni zaplatíte?

Jestli se plánujete vrhnout do stavby rodinného domu nebo chaty, čeká na vás mezi řadou jiných nezbytných „kratochvílí“ i vyřizování zavedení elektřiny k pozemku. Zjistěte, jak postupovat při zřizování elektrické přípojky i jakým poplatkům se nevyhnete, přestože náklady na samotnou přípojku hradí ve většině případů distributor elektřiny.

  • 24. června 2019
bulb
main-article

Měniče napětí: Na co dát při výběru pozor?

Chystáte se letos na dovolenou? Pak možná narazíte na problém, jak během cesty dobíjet notebook nebo zapojit kávovar. Pro napájení spotřebičů na cestách slouží měniče napětí. Hodit se vám budou i pro vaši solární elektrárnu. Zjistěte, jaký typ zvolit a na co si dát při výběru pozor.

  • 13. června 2019
bulb
main-article

Čističky vzduchu: Jak vybrat tu nejlepší?

Plánujete nákup čističky vzduchu? Víme, jak se v nepřeberné nabídce jednoduše zorientovat. Zjistěte, z jakých cenových kategorií můžete vybírat, podle čeho zvolit typ filtru a jak vypočítat optimální výkon zařízení, aby správně fungovalo.

  • 10. června 2019
bulb
main-article

Klimatizace do bytu: Je lepší investovat do mobilní nebo nástěnné?

Chcete letošní léto strávit v příjemně klimatizovaném bytě? Pak možná narazíte na otázku, zda pro vás bude výhodnější investovat do montáže pevné klimatizace, a nebo upřednostnit koupi mobilního zařízení. Srovnejte si výhody i nevýhody a zjistěte, na co se při pořizování klimatizační jednotky zaměřit.

  • 6. června 2019

Starší články

Jak vypadá místo největší jaderné katastrofy v dějinách po více než 30 letech? Zajeli jsme se do Černobylu a jeho okolí podívat.

Nahoru