Plyn nebo elektřina? Čím je výhodnější topit

Je výhodnější topit elektřinou nebo plynem? Takové dilema řeší nejenom vlastníci novostaveb, ale i majitelé starých domů, kteří se chystají na kompletní renovaci. Svou roli při rozhodování hraje mnoho faktorů a my se pokusíme zaměřit na ty nejdůležitější.

  • 16. ledna 2019
bulb

Plyn nebo elektřina? Čím je výhodnější topit

main-article
bulb
main-article

Proč máme od nového roku dražší elektřinu

Cena elektrické energie vyskočila tento měsíc po letech stagnace nahoru. Domácnost, která vydala v minulém roce kolem tisícikoruny měsíčně za zálohu se na podobnou částku dostane jenom za cenu velkých úspor. Pravděpodobně si bude muset k tomuto pravidelnému výdaji sto korun připočíst. Jaké jsou hlavní důvody pro letošní zdražení elektřiny?

  • 9. ledna 2019
bulb
main-article

Od ledna příštího roku si za elektřinu připlatíte o pět procent

Pokud uzavřete od nového roku smlouvu o dodávkách elektřiny podle platných ceníků, připlatíte si v průměru o 5 procent. Spočítal to Energetický regulační úřad, když zaktualizoval data rostoucích cen a zasadil je do potřeb běžné domácnosti.

  • 28. prosince 2018
bulb
main-article

Naše země je jedním z největších vývozců elektřiny, říká analytik Glopolis Vojtěch Kotecký

Česká republika masivně exportuje elektřinu do okolních zemí. Může si to dovolit díky levné energii z nevyhovujících uhelných elektráren, za jejíž dopady na životní prostředí platíme svým zdravím. Na to, jak bude vypadat energetika v příštích dvaceti letech, jsme se ptali někdejšího programového ředitele Hnutí DUHA Vojtěcha Koteckého.

  • 12. listopadu 2018
bulb
main-article

Snižte výdaje za energie pomocí chytré domácnosti. Ušetříte až 50 procent!

Dříve sen, nyní realita. Moderní inovace hýbou světem a bydlení založené na ovládání kompletní domácnosti jen za pomoci dotyku nebo hlasu dnes není výjimkou. Přináší komfort, bezpečnost a tím to zdaleka nekončí. Inteligentní dům vám pomůže snížit výdaje za energie.

  • 7. listopadu 2018
bulb
main-article

Prahou snadno žlutým autíčkem. Re.volt je nová služba pro milovníky elektromobilů

Chcete-li cestovat po pražských pamětihodnostech a hromadná doprava vám nevoní, zkuste službu firmy Re.volt, která do Prahy vypustila dvě desítky malých elektrovozítek. Slibují pohodlný a ekologický způsob dopravy, ale levné to nebude. Tramvají to vyjde každopádně rychleji a nejspíš bezpečněji.

  • 26. října 2018

Starší články

Jak vypadá místo největší jaderné katastrofy v dějinách po více než 30 letech? Zajeli jsme se do Černobylu a jeho okolí podívat.

Nahoru