Trh s elektromobily v roce 2021. Podívejte se na vozidla pro tento rok

Elektrifikace automobilového průmyslu je již v plném proudu. Do roku 2025 by vozidla mohla vypadat úplně jinak, než jak je známe dnes, a to zejména z důvodu, že jsou výrobci stále více omezováni a za hlavní cíl si kladou snížení emisí na minimální hodnotu. V letošním roce se na trh dostává mnoho elektromobilů z různých cenových kategorií, takže se stávají dostupnějšími pro veřejnost.

  • 5. května 2021
bulb

Trh s elektromobily v roce 2021. Podívejte se na vozidla pro tento rok

main-article
bulb
main-article

Elektromobilita se začíná prosazovat, dobíjecích stanic v Česku skokově přibývá

V roce 2020 se počet dobíjecích stanic pro elektromobily téměř zdvojnásobil.

  • 2. března 2021
bulb
main-article

První plně elektrický crossover společnosti Ford: Mustang Mach-E

Značka Ford zatím spoléhá především na automobily s pohonem na fosilní paliva. Nyní ale pro rok 2021 představila novinku, plně elektrický vůz Mustang Mach-E. Jelikož i konkurenční značky, jako je Toyota nebo Volkswagen přecházejí pomalu na výrobu vozidel na elektropohon a některé typy již mají v prodeji, přizpůsobuje i Ford svou nabídku.

  • 17. února 2021
bulb
main-article

John Cooper Works potěší i milovníky elektromobilů. Plánuje novinku

Značka John Cooper Works spadající pod BMW dosud představila jen jednu verzi elektromobilu, kterým je Mini Cooper SE. Na první pohled se drží běžného designu, při provozu má však nulovou produkci CO2 a svým uživatelům nabízí mnoho chytrých technologií.

  • 7. ledna 2021
bulb
main-article

Nissan Kicks a nová technologie e-Power pro rok 2021

Japonská značka Nissan vyrábí SUV model Kicks již od roku 2016. Vozidla se prodávala primárně v Indii a Brazílii, a po rozšíření jej začal nahrazovat Nissan Juke. Výrobce ovšem přichází s novinkou pro rok 2021. Nové vozidlo této značky by mělo mít výraznou designovou změnu a také řadu technických vylepšení.

  • 29. prosince 2020
bulb
main-article

BMW i3. Luxus nebo jen další z řady elektrických hatchbacků?

Vůbec první elektrickým vozem značky BMW byl model 1602e z roku 1972. Zcela nový stroj, který se již plně zapojuje do konkurence moderních elektromobilů, pochází z konceptu dlouhodobě udržitelné mobility BMW i. Pojďme se podrobněji podívat na model i3, jehož nejnovější verze již začala brázdit české silnice.

  • 3. listopadu 2020

Starší články

Vyplatí se pořídit solární panely na rodinný dům? Zjistěte, jaké dotace můžete získat a kolik ušetříte s domácí fotovoltaikou za elektřinu.

Nahoru