Výroba baterií do elektromobilů. Evropa masivně buduje nové odvětví průmyslu

S počtem elektromobilů na silnicích roste význam celého elektromobilového průmyslu. Kromě budování infrastruktury se na starém kontinentu řeší závislost na mimoevropských dodavatelích. Tato otázka je aktuální především u baterií do elektromobilů. Proto v Evropě začalo vznikat nové odvětví průmyslu.

  • 28. června 2021
bulb

Výroba baterií do elektromobilů. Evropa masivně buduje nové odvětví průmyslu

main-article
bulb
main-article

Dobíjecí stanice doma: Jaké jsou možnosti?

Elektromobilů jezdí na českých silnicích stále více. Jednu z hlavních obav řidičů před pořízením elektromobilu představuje nabíjení vozu. Nejjednodušším řešením je nabíjení v podobě wallboxu. Zjistěte, jaké máte možnosti u domácích dobíjecích stanic.

  • 17. května 2021
bulb
main-article

Trh s elektromobily v roce 2021. Podívejte se na vozidla pro tento rok

Elektrifikace automobilového průmyslu je již v plném proudu. Do roku 2025 by vozidla mohla vypadat úplně jinak, než jak je známe dnes, a to zejména z důvodu, že jsou výrobci stále více omezováni a za hlavní cíl si kladou snížení emisí na minimální hodnotu. V letošním roce se na trh dostává mnoho elektromobilů z různých cenových kategorií, takže se stávají dostupnějšími pro veřejnost.

  • 5. května 2021
bulb
main-article

Elektromobilita se začíná prosazovat, dobíjecích stanic v Česku skokově přibývá

V roce 2020 se počet dobíjecích stanic pro elektromobily téměř zdvojnásobil.

  • 2. března 2021
bulb
main-article

První plně elektrický crossover společnosti Ford: Mustang Mach-E

Značka Ford zatím spoléhá především na automobily s pohonem na fosilní paliva. Nyní ale pro rok 2021 představila novinku, plně elektrický vůz Mustang Mach-E. Jelikož i konkurenční značky, jako je Toyota nebo Volkswagen přecházejí pomalu na výrobu vozidel na elektropohon a některé typy již mají v prodeji, přizpůsobuje i Ford svou nabídku.

  • 17. února 2021
bulb
main-article

John Cooper Works potěší i milovníky elektromobilů. Plánuje novinku

Značka John Cooper Works spadající pod BMW dosud představila jen jednu verzi elektromobilu, kterým je Mini Cooper SE. Na první pohled se drží běžného designu, při provozu má však nulovou produkci CO2 a svým uživatelům nabízí mnoho chytrých technologií.

  • 7. ledna 2021

Starší články

Vyplatí se pořídit solární panely na rodinný dům? Zjistěte, jaké dotace můžete získat a kolik ušetříte s domácí fotovoltaikou za elektřinu.

Nahoru