Počítačová myš v novém designu. Má kónický tvar šanci se prosadit?

Designéři občas překvapí novými tvary počítačových periferií. Některé jsou bláznivé, jiné praktické. Do jaké kategorie spadá originální kuželovitá myš, posuďte sami. Na první pohled se zdá, že by to mohlo fungovat víc než dobře. Koncept pracuje s úplně jiným způsobem úchopu myši, než je běžné. Změna polohy ruky by tak mohla přinést úlevu jednostranně přetěžovaným svalům a kloubům.

  • 16. května 2018
bulb

Počítačová myš v novém designu. Má kónický tvar šanci se prosadit?

main-article
bulb
main-article

Chytrý náramek na stopě zločinu: Fitbit odhalil podezřelého z vraždy

CSI New York už nemusí spoléhat jen na DNA testy, otisky prstů a chemický rozbor látek nalezených na místě činu. Detektivové 21. století si totiž mohou pomáhat i svědectvím chytrých zařízení. K zatčení podezřelého z vraždy ve Spojených státech amerických využili policisté údaje z krokoměru zaznamenané chytrým náramkem Fitbit. Jak vraha náramek prozradil?

  • 12. července 2017
bulb
main-article

6 kuriózních způsobů, jak vás může ohrozit i zranit běžná elektronika

Dlaně jako dřevorubec v posledním tažení, fotosenzitivní epilepsie anebo syndrom počítačového vidění. Nečteme vám z „nákupního“ seznamu každého správného hypochondra, ale vybíráme několik chorob, které popsali uznávaní vědci v souvislosti s nadměrným používáním běžné elektroniky. Víte, jaké nepěkné věci vám může přivodit váš počítač, mobilní telefon nebo dokonce herní konzole playstation?

  • 12. února 2015

Jak vypadá místo největší jaderné katastrofy v dějinách po více než 30 letech? Zajeli jsme se do Černobylu a jeho okolí podívat.

Nahoru