E.ON Energy Globe: Firmy, které udávají ekologické trendy

Představujeme vám projekty soupeřící v soutěži E.ON Energy Globe. Dnes se podíváme na soutěžící, kteří se proti sobě postaví v kategorii Firma. Společnost Sonnentor vyrábějící bylinné čaje a koření patří k průkopníkům mezi ekologickými firmami již několik let. Společnost EFG spustila v Rapotíně první bioplynovou stanici.

  • 11. září 2020
bulb

E.ON Energy Globe: Firmy, které udávají ekologické trendy

main-article
bulb
main-article

E.ON Energy Globe: Funkční stavby se zodpovědným přístupem k životnímu prostředí

Představujeme firmy soupeřící v soutěži Energy Globe. Dnes představíme ty, které se proti sobě postaví v kategorii Stavba. Budova II. interní kliniky – gastroenterologické a geriatrické Fakultní nemocnice Olomouc využívá moderní technologie pro komfort pacientů, ale zároveň splňuje standard pasivní budovy. Kulturní budova v Chlumci nad Cidlinou byla postavena ve velmi úsporném energetickém režimu.

  • 27. srpna 2020
bulb
main-article

E.ON Energy Globe: Produkty přispívající k udržitelnému rozvoji

Představujeme vám firmy soupeřící v soutěži E.ON Energy Globe. Dnes si řekneme více o projektech, které se proti sobě postaví v kategorii Produkt. Projekt Opravárna sdružuje stovky opravářů po celé České republice, abychom nemuseli výrobky vyhazovat a prodloužila se jejich životnost. Kosmetika Amazinc! staví na udržitelnosti a obsahuje nejen přírodní složky, ale i obal je plně recyklovatelný.

  • 18. srpna 2020
bulb
main-article

E.ON Energy Globe: Ekologické projekty se rozvíjí ve velkých i malých obcích

Představujeme vám projekty soupeřící v soutěži E.ON Energy Globe. Dnes se podíváme na soutěžící, kteří se proti sobě postaví v kategorii Obec. Hlavní město Praha představuje projekt progresivního třídění odpadů. Obec Hostětín přihlásila svůj projekt využití obnovitelných zdrojů pro trvale udržitelný rozvoj obce.

  • 6. srpna 2020
bulb
main-article

E.ON Energy Globe: Na vzdělávání o ochraně přírody se nesmí zapomínat

Představujeme vám projekty soupeřící v soutěži E.ON Energy Globe v kategorii Vzdělávání. Člověk v tísni přihlásil online kurz o klimatické změně určený pro pedagogy i širokou veřejnost. ZŠ a MŠ v Melči se účastní soutěže s projektem Voda na 100 způsobů, který má dokonce mezinárodní přesah.

  • 28. července 2020
bulb
main-article

E.ON Energy Globe: Ekologické projekty pro čisté ovzduší

I v letošním roce vám budeme představovat projekty soupeřící v soutěži E.ON Energy Globe. Dnes se podíváme na soutěžící, kteří se proti sobě utkají ve speciální kategorii Čistý vzduch. Statutární město Brno přihlásilo do soutěže projekt zelených střech, společnost C-Energy představuje kogenerační zdroj energie, který ekologickým způsobem zajišťuje teplo a elektřinu pro celý region.

  • 10. července 2020

Starší články

Vyplatí se pořídit solární panely na rodinný dům? Zjistěte, jaké dotace můžete získat a kolik ušetříte s domácí fotovoltaikou za elektřinu.

Nahoru