Fixace cen elektřiny u ČEZ: Vyplatí se v roce 2019 smlouva na dobu určitou?

Zprávy o zdražování elektrické energie se v posledních měsících valily na nešťastné odběratele snad ze všech stran. Energetický gigant ČEZ nejdříve zvýšil ceny elektřiny svým zákazníkům v létě 2018 o 4 % a dalších 8 až 10 % navíc přidal počátkem roku 2019. Nárůstu účtů za proud z domácích zásuvek se ale vyhnuli lidé s fixací cen elektřiny. Zůstává fixace výhodná i nyní?

  • 25. března 2019
bulb

Fixace cen elektřiny u ČEZ: Vyplatí se v roce 2019 smlouva na dobu určitou?

main-article
bulb
main-article

Ceny elektřiny 2018: Podle analytiků porostou jen mírně, asi o 2 až 3 procenta

Silová elektřina na pražské burze v posledních měsících zdražovala. Jak se to promítne do peněženek českých domácností? Ceny elektřiny pro rok 2018, které odběratelé platí, se budou sice měnit až na přelomu roku s novými ceníky dodavatelů, ale námi oslovení analytici se na vývoji cen elektrické energie shodli. Měla by se zvýšit pouze minimálně. Jak se staví k fixaci cen na více let dopředu?

  • 25. října 2017
bulb
main-article

Klasické vs. fixované ceny elektřiny 2015: Kdo vyhrál v energetické loterii?

Postavili jsme proti sobě do ringu standardní produkty pěti největších dodavatelů a jejich soupeře s fixovanými cenami z minulých let. Kdo dostal KO? Vyplatilo se odběratelům zůstat u ověřené klasiky nebo vydělali ti, kteří zmrazili své výdaje za energie na několik let dopředu? A kdo vyhraje, až se bude podobný zápas pořádat v příštím roce?

  • 3. března 2015
bulb
main-article

ČEZ Garant slibuje fixaci ceny elektřiny i zlevnění při poklesu cen. Vyplatí se to?

Nový produkt ČEZ Garant přichází na trh s novinkou v oblasti fixace cen elektřiny. Fixuje sice cenu dopředu na 2 roky, ale při snížení cen poklesnou i účty zákazníkům s tímto produktem. Při klasické fixaci s neměnnou cenou by totiž v tomto případě klient prodělal. Jde o lákavou nabídku, jak ušetřit za energie, nebo chytrý marketingový tah?

  • 6. listopadu 2014

Vyplatí se pořídit solární panely na rodinný dům? Zjistěte, jaké dotace můžete získat a kolik ušetříte s domácí fotovoltaikou za elektřinu.

Nahoru