Potvrzeno: Prodloužení životnosti Dukovan nic nebrání

Jaderná energetika v Česku má nejspíše zajištěnou budoucnost. Státní ústav pro jadernou bezpečnost potvrdil pro server Elektřina.cz, že technický stav důležitých zařízení v elektrárně Dukovany není omezujícím faktorem pro další bezpečný provoz elektrárny.

  • 1. července 2019
bulb

Potvrzeno: Prodloužení životnosti Dukovan nic nebrání

main-article
bulb
main-article

Černobyl vs. Fukušima: Která jaderná katastrofa více otřásla světem?

Jen dvě jaderné havárie v historii označila Mezinárodní agentura pro atomovou energii nejzávažnějším stupněm 7. Při obou tragédicích uniklo velké množství radioaktivnívch látek, tisíce lidí musely opustit své domovy a nejbližší okolí elektráren se proměnilo v zamořenu zónu nikoho. Dají se události v Černobylu a Fukušimě srovnávat, nebo jedna jaderná katastrofa otřášla světem mnohem silněji?

  • 12. června 2019
bulb
main-article

9 faktů o špičkovém seriálu Černobyl

Pětidílná série, která mapuje události a lidské příběhy na pozadí největší jaderné havárie v dějinách lidstva, způsobila doslova divácký poprask. Patří k seriálům, na které zkrátka nezapomenete. Věděli jste, kde probíhalo natáčení? Které postavy jsou založené na skutečnosti? A co si o seriálu myslí šéfka úřadu pro jadernou bezpečnost?

  • 4. června 2019
bulb
main-article

Vzestup a pád atomového města snů: Projděte se s námi ulicemi opuštěné Pripjati

Atomové město snů, kde toužil bydlet každý, tak znali obyvatelé dnešní Ukrajiny Pripjať před rokem 1986, než jeho ulice pokryl radioaktivní prach z nedaleké černobylské elektrárny. Odhalte, proč dnešní symbol jaderné zkázy kdysi lákal mladé rodiny, aby se sem přestěhovaly, a vydejte se na průzkum nyní opuštěných paneláků, kde se zastavil čas. Vítejte v Pripjati, městě duchů.

  • 18. května 2018
bulb
main-article

Zombíci i plánovaný výbuch na rozkaz z Moskvy. Odhalte nejšílenější teorie o Černobylu

Mutanti, duchové a dokonce i upíři se podle různých příběhů prohánějí okolím opuštěného města Pripjať na Ukrajině. Výbuch jaderné elektrárny Černobyl nepřestává jitřit lidskou fantazii ani přes 30 let od nešťastných událostí. Podle jedné teorie mnohem větší hrůzu odvrátili mimozemšťané, podle jiné katastrofu záměrně způsobil ruský úředník, aby zakryl svou chybu. Objevte další teorie o Černobylu.

  • 26. dubna 2018
bulb
main-article

V jaderné elektrárně na jihovýchodě Ukrajiny došlo k nehodě

Největší jadernou elektrárnu v Evropě dnes postihla nehoda. Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk popřel, že by zemi hrozilo kvůli poruše v Záporožské jaderné elektrárně na jihovýchodě Ukrajiny nějaké nebezpečí. Situace je prý pod kontrolou. Problematická elektrárna se šesti reaktory se nachází 200 km od bojové zóny.

  • 3. prosince 2014

Starší články

Vyplatí se pořídit solární panely na rodinný dům? Zjistěte, jaké dotace můžete získat a kolik ušetříte s domácí fotovoltaikou za elektřinu.

Nahoru