V létajícím autě BlackFly se pilotem může stát skoro každý, ovládá se joystickem

Kanadský startup Opener představil ultralehký letoun pro jednoho BlackFly. V Americe k jeho řízení nebudete potřebovat žádný pilotní průkaz, takže do jeho kokpitu bude moci usednout téměř každý. Věří mu i zakladatel Googlu, Larry Page, který do firmy investoval pořádný balík. Tvůrce letounu doufá, že na trh se dostane jeho „dítě“ s 8 rotory a 2 křídly už příští rok za cenu SUV automobilu.

  • 13. srpna 2018
bulb

V létajícím autě BlackFly se pilotem může stát skoro každý, ovládá se joystickem

main-article
bulb
main-article

DeLorean Aerospace vyvíjí létající elektromobil inspirovaný Návratem do budoucnosti

„Silnice? Tam, kam jedeme, nepotřebujeme silnice,“ říká bláznivý doktor Emmett Brown na konci prvního dílu sci-fi trilogie Návrat do budoucnosti z 80. let. „Děláme na tom,“ odpovídá mu skoro o 30 let později Paul DeLorean automobilový designér, který se svým týmem připravuje opravdové létající auto. Cestovat časem sice nebude, ale mělo by létat rychlostí přes 380 km v hodině.

  • 2. října 2017
bulb
main-article

Létající taxík budoucnosti: Elektroletadlo Lilium úspěšně zvládlo první testy

Mimořádně futuristicky vyhlížející elektroletadlo Lilium, pozoruhodné především vertikálním způsobem vzletu a přistáním, dokončilo v Německu svoje první bezpilotní letové testy. S posádkou by mělo začít létat od roku 2019. Společnost, která letadlo vyvíjí, zvažuje jeho budoucí užití jako leteckého taxíku.

  • 22. května 2017
bulb
main-article

Závody létajících aut: O jeho výrobu se snaží Slováci i Američané. Jak se jim daří?

Proč mít v garáži auto a vrtulník, když tam můžete zaparkovat létající auto, které vám zabere dvakrát méně místa? Podobné problémy milionářů zatím neřešíte? Možná si ale konstruktéři firem Terrafugia z Bostonu a AeroMobil z Bratislavy jen chtěli splnit klukovský sen o řízení létajícího auta. Podívejte se, jak daleko se zatím dostali.

  • 22. září 2015

Vyplatí se pořídit solární panely na rodinný dům? Zjistěte, jaké dotace můžete získat a kolik ušetříte s domácí fotovoltaikou za elektřinu.

Nahoru