Češi válí ve vesmírném průmyslu i vědě. Přesvědčte se o tom na akci Czech Space Week

Do vesmíru vás nevezme jen NASA, SpaceX Elona Muska nebo společnosti Blue Origin a Virgin Galactica zaměřené na vesmírnou turistiku. Ke hvězdám se můžete dostat také díky jedinečné akci Czech Space Week, která startuje už zítra v Praze a v Brně. Týdenního maratonu přednášek, workshopů a dalších aktivit s tématikou výprav do vesmíru se zúčastní také první evropský astronaut Vladimír Remek.

  • 7. listopadu 2019
bulb

Češi válí ve vesmírném průmyslu i vědě. Přesvědčte se o tom na akci Czech Space Week

main-article
bulb
main-article

Kde složí hlavu první „Marťané“? NASA vybrala nejlepší návrhy domů pro kolonizaci Marsu

Elon Musk by rád poslal na Rudou planetu milión pozemšťanů už v roce 2024. Americká vesmírná agentura (NASA) sice plánuje vyslat vesmírné dobrodruhy na Mars až o 9 let později, ale už nyní zvolila 5 nejlepších nápadů na obytné kapsle pro první Marťany. Tvůrci si prý u návrhů dali záležet, aby jejich obyvatelé po delší době nedostali chuť se navzájem pozabíjet. Prohlédněte si jejich výtvory.

  • 22. srpna 2018
bulb
main-article

Kosmická loď Dragon od firmy SpaceX vozí do vesmíru myši i zmrzlinu

Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) stále obývá aspoň 6 astronautů. Nedávno se jich tam tísnilo dokonce 26. Kosmická loď Dragon totiž podnikla 12. zásobovací let ke stanici, aby tam dovezla necelé tři tuny vědeckých experimentů včetně 20 myší a pořádné porce zmrzliny. V nákladním prostoru totiž ještě zbylo místo na vanilkovou i čokoládovou. Jak souvisel výlet hlodavců do vesmíru s výzkumem NASA?

  • 18. října 2017
bulb
main-article

Falcon 9 explodoval na Floridě, výbuch rakety zničil i satelit Facebooku

Elonu Muskovi, který vždy působil jako ztělesnění štěstí a úspěchu, se začíná lepit smůla na paty. Poté, co se ukázalo, že Tesla Motors nestíhá vyrábět dostatek elektromobilů, postihla rána i SpaceX, Muskův další projekt. Nepilotovaná raketa Falcon 9, kterou se společnost chystala vyslat na oběžnou dráhu, explodovala během testu na plošině Kennedyho vesmírného střediska na mysu Canaveral.

  • 2. září 2016
bulb
main-article

Projekt NASA: Vesmírnou plachtu HERTS o velikosti Beskyd bude pohánět sluneční vítr

Americký Národní ústav pro letectví a kosmonautiku (NASA) zahájil testování solární plachty, která by v budoucnu měla být schopná doputovat na okraj Sluneční soustavy. Pohon obřího vesmírného objektu zajistí elektřina získaná ze slunečního větru. I když testy systému HERTS (Heliopause Electrostatic Rapid Transit System) probíhají už nyní, do kosmu se vydá nejdříve v roce 2025.

  • 17. května 2016

Vyplatí se pořídit solární panely na rodinný dům? Zjistěte, jaké dotace můžete získat a kolik ušetříte s domácí fotovoltaikou za elektřinu.

Nahoru