Jak vybrat vhodný elektrokotel? Poradíme, na co se zaměřit

Zima pomalu klepe na dveře a vy byste se rádi doma ohřáli, ale zároveň byste neradi protopili poslední úspory? Podívali jsme se na to, jak vám v boji s mrazy pomohou elektrické kotle. Které parametry se vyplatí zkoumat a jak vybrat elektrokotel, aby vám nenaskakovaly zimomřivky, když za okny sněží, ani při pohledu na účty za energie?

  • 4. října 2017
bulb

Jak vybrat vhodný elektrokotel? Poradíme, na co se zaměřit

main-article
bulb
main-article

Jak změnit výši měsíčních záloh za elektřinu? Vše vyřídíte i během pár minut

Nelíbí se vám rozpis záloh za energie na příští období? Do úpravy záloh můžete mluvit, protože závisí na dohodě mezi zákazníkem a dodavatelem. Přesvědčte se, že změnit výši nebo četnost záloh zvládne opravdu každý kdykoli v průběhu zúčtovacího období. V jakých případech by měl odběratel vzít iniciativu do vlastních rukou, pokud se chce vyhnout nedoplatku na konci roku?

  • 1. února 2017
bulb
main-article

Jak reklamovat vyúčtování za elektřinu? Ani faktury nejsou bez chyb

Šklebí se na vás z faktury na elektrickou energií podezřele vysoká částka? A vy jste přitom neměnili své spotřební chování, nepořídili si novou myčku ani sušičku? Ověřte si, jestli dodavatel nevyčíslil nedoplatek špatně. Poradíme, jak zjistíte, zdali nedošlo k chybě, a jak dál postupovat při reklamaci.

  • 4. ledna 2017
bulb
main-article

Odstoupit od smlouvy bez sankcí můžete při zvýšení cen. Tím ale seznam nekončí

Při loučení se starým a drahým dodavatelem asi moc slz neuroníte. Možná se budete dokonce potutelně usmívat, protože změna dodavatele probíhá zcela zdarma a v různých situacích na ni máte automatický nárok. Podívejte se na jejich přehled.

  • 1. ledna 2017
bulb
main-article

Poplatky za předčasné ukončení smlouvy: Kdy se změna dodavatele prodraží?

Pokud jste uzavřeli smlouvu na dobu určitou, dobře si rozmyslete, jestli chcete změnit dodavatele elektřiny ještě před uplynutím doby stanovené ve smlouvě. Při předčasném ukončení smlouvy na dobu určitou vás totiž často nemine zaplacení tučné sankce. Podívejte se, kolik stojí příliš rychlý útěk od jednotlivých dodavatelů. Někde vás předčasné ukončení smlouvy bude stát i tisíce korun.

  • 1. ledna 2016
bulb
main-article

7 tipů, jak ušetřit peníze za vodu a její ohřívání

Víte, že 20 % výdajů za energie běžné domácnosti spolyká ohřev teplé vody? Podívejte se na 7 praktických tipů, které dokáží čtyřčlenné rodině ušetřit 5 až 8 tisíc ročně na účtech za vodu a její ohřev. Skvělé věci umí správně vybrané šetřiče vody. Ideální je nakombinovat je s triky, které nestojí ani korunu. Přesvědčte se, že ani větší úspora vody neznamená ztrátu pohodlí.

  • 15. října 2015

Starší články

Jak vypadá místo největší jaderné katastrofy v dějinách po více než 30 letech? Zajeli jsme se do Černobylu a jeho okolí podívat.

Nahoru