Cena elektřiny za kWh v roce 2018 poskočila na 4,1 Kč. Proč koukat i na jiné částky?

Přestože mnozí dodavatelé elektřiny ponechali letos stejné ceny za kWh jako v roce 2017, celkové účty za elektrickou energii mírně porostly. Vinu na vyšších výdajích nese zvýšení regulované části ceny za elektřiny průměrně o 2,5 %. Proč by odběratel, který se pídí po výhodné energii, měl kromě ceny za spotřebovanou kilowatthodinu zajímat i o další měsíční poplatky?

  • 28. března 2018
bulb

Cena elektřiny za kWh v roce 2018 poskočila na 4,1 Kč. Proč koukat i na jiné částky?

main-article
bulb
main-article

Pozor! RWE mění jméno, od října si bude říkat innogy

V následujících měsících možná narazíte na dodavatele energií s názvem innogy a logem připomínajícím písmeno „I“. Nepůjde však o žádného nováčka, nýbrž o společnost RWE, která od počátku října ponese nové jméno. Už nyní ovšem probíhá kampaň, v níž energetická skupina své klienty a veřejnost informuje o změně značky a jména, aby eliminovala případné zmatky a nejasnosti.

  • 13. září 2016
bulb
main-article

Elektřina bez hranic: Jak bude vypadat Energetická unie EU?

Evropská unie stojí na čtyřech svobodách, volném pohybu zboží, osob, služeb a kapitálu. Nově by do sbírky měl přibýt i volný pohyb elektrické energie jako pátá svoboda. Členské země EU mají dokázat přesunout aspoň 10 % vyrobené elektřiny přes své hranice. Pro Českou republiku to je hračka, ostrovní státy jako Kypr, Malta či velká Británie ale budou skřípat zuby. Co dalšího v Bruselu vymysleli?

  • 10. března 2015
bulb
main-article

Klasické vs. fixované ceny elektřiny 2015: Kdo vyhrál v energetické loterii?

Postavili jsme proti sobě do ringu standardní produkty pěti největších dodavatelů a jejich soupeře s fixovanými cenami z minulých let. Kdo dostal KO? Vyplatilo se odběratelům zůstat u ověřené klasiky nebo vydělali ti, kteří zmrazili své výdaje za energie na několik let dopředu? A kdo vyhraje, až se bude podobný zápas pořádat v příštím roce?

  • 3. března 2015
bulb
main-article

Cena elektřiny za kWh: Srovnejte, kolik zaplatíte u různých dodavatelů v roce 2015

Průměrnou cenu za 1 spotřebovanou kilowatthodinu energie na svém účtu za elektřinu prostě nenajdete. Místo toho se dovíte se, kolik stála „jízda“ proudu potrubními trubkami, jak draze či levně vám ji prodal váš dodavatel a další „pikantnosti“, které většinou odběratele už příliš nezajímají, ale pořádně mu zamotají hlavu při srovnávání cen. Proto jsme sestavili přehled průměrných cen za kWh.

  • 29. ledna 2015
bulb
main-article

Plíživé zdražování: Kam schovávají dodavatelé elektřiny zvýšení ceny?

Cena silové elektřiny na burze sice klesá a dodavatelé na to reagují snížením platby za spotřebovanou 1 kWh, ale rádi vám zvýší jiné složky na účtu za energie. Oblíbeným řešením se stalo navyšování stálé měsíční platby. Prodejci elektřiny nejspíš doufají, že zákazník si zdražení této neregulované položky moc nevšimne. Naposledy k podobnému kroku sáhnula firma E.ON letos v srpnu.

  • 24. listopadu 2014

Starší články

Jak vypadá místo největší jaderné katastrofy v dějinách po více než 30 letech? Zajeli jsme se do Černobylu a jeho okolí podívat.

Nahoru