Létání s drony mi připadalo jako závody z Hvězdných válek, sdělil pilot týmu Rotorama

Jana Mittnera drone racing neboli závodění s drony od prvního letu úplně pohltilo. Nejenom, že založil firmu, která prodává komponenty do závodních dronů, ale také létá ve špičkovém drone racingovém týmu Rotorama. Ten se aktuálně drží ve vedení evropské soutěže Drone Champions League. Prozradil nám, jak piloti v závodech taktizují i proč proti sobě mohou závodit malí školáci i 70letí dědové.

  • 8. listopadu 2017
bulb

Létání s drony mi připadalo jako závody z Hvězdných válek, sdělil pilot týmu Rotorama

main-article
bulb
main-article

Fotovoltaika se dostala do fáze, kdy je nezastavitelná, říká prodejce solárních systémů

Firma Nanosun v Česku prodává originální fotovoltaické zařízení Smartflower, solární květinu, která rozevírá „okvětní lístky“ se solárními panely, a otáčí se za sluncem. Ředitel společnosti Karel Pařenica nám prozradil, že někteří majitelé ji využívají jako sluneční hodiny. Podle natočení květiny poznají, jaký je zrovna čas. Z rozhovoru se dozvíte, kolik Smartflower stojí i kolik elektřiny vyrobí.

  • 27. září 2017
bulb
main-article

Jezdím v počítači na kolech, říká jediný český taxikář s vlastní Teslou

Se štěstím k ojetému elektromobilu přišel. Tak začíná příběh Ondřeje Hunčovského, jediného taxikáře v České republice, který vozí lidi ve vlastní Tesle. Prozradil nám, že chodci někdy vytahují foťáky, když kolem projíždí, proč občas musí zachraňovat zoufalé cizince u českých dobíjecích stanic i jakou náhodou se mu ojetý Model S podařilo získat.

  • 15. září 2017
bulb
main-article

Chceme pomáhat lidem v krizových situacích uvnitř budov, říká spoluzakladatel Spaceti

Český startup Spaceti vytváří navigační technologii pro vnitřní prostory. Se spoluzakladatelem a vedoucím hardwarové sekce, Tomášem Bartákem, jsme se bavili o tom, proč si lidé při evakuaci většinou nevybírají správnou cestu ven anebo proč k původně bezpečnostní službě přidali i funkci hledání volných zasedaček či nápojových automatů.

  • 28. června 2017
bulb
main-article

Staré jaderné reaktory i vytápění: Kde se nejvíc plýtvá energiemi podle expertů?

V panelácích uniká drahocenné teplo. Staré jaderné elektrárny spalují palivo velmi neefektivně. Pomalý nástup elektromobility brzdí větší úspory za energie v dopravě. Při přenosu elektřiny na velké vzdálenosti dochází ke zbytečným ztrátám. V jakých dalších oblastech našlo 8 odborníků na energii a techniku největší díry, kde plýtváme elektřinou a jinými energiemi?

  • 10. listopadu 2015
bulb
main-article

Česko spoléhá na Škodovku, ale běžné vozy vystřídají auta bez řidičů. Co uděláme pak?

Jsou Češi připraveni na nástup Třetí průmyslové revoluce, nebo hrozí, že nám ujede vlak, který pohání nové objevy a vynálezy? Ptali jsme se odborníka na nanotechnologie, Jiřího Kůse. Pověděl nám, kde vidí hlavní chyby ve vládní energetické politice, ale zamýšlel se i nad tím, jestli díky neuvěřitelnému množství informací na internetu hloupneme, nebo se toho naopak dovíme víc.

  • 9. září 2015

Starší články

Malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo? Bude to platit i kroku Elona Muska na Marsu? Podívejte, kam nás chystá dostat jeho firma SpaceX a rakety Falcon i kosmické lodě Dragon a BFR.

Nahoru