Chcete být vidět? Pořiďte si solární bundu, která vyleká i Supermana

Na první pohled běžná sportovní bunda se po západu slunce změní k nepoznání. Díky speciálnímu materiálu, který při denním nošení zachycuje sluneční světlo, se její majitel nemusí bát, že by jej ve tmě někdo přehlédl. Superman se vám však vyhne obloukem, zelenavá záře je totiž na první pohled nerozeznatelná od obávaného kryptonitu. Kolik tento zajímavý kus oděvu, který vyděsí i muže z oceli, stojí?

  • 3. listopadu 2017
bulb

Chcete být vidět? Pořiďte si solární bundu, která vyleká i Supermana

main-article
bulb
main-article

Snažíte se dostat do formy? Technologie myslí i na sportovce

Říkáte si, že jaro je ideální dobou k vyrýsování těla a likvidaci tukových zásob ze zimy? Přívětivé počasí láká ke sportovním aktivitám. Pokud to s pohybem myslíte vážně, potřebujete odhodlání, trpělivost, trochu sebezapření, ale chybět by vám neměly ani chytré pomůcky, které využívají nejmodernějších technologií. A když vám náhodou dojdou síly, můžete se vždycky spolehnout na elektrokoloběžku.

  • 5. května 2016
bulb
main-article

Recept na správný led pro hokejovou arénu? Vodu trochu „přisolíme“

Zdá se vám, že bruslaři na kluzišti v ledové hale padají jako shnilé švestky? Možná za to vůbec nemůže odfláknutý trénink nebo nešikovnost sportovců, ale špatný led. Příprava kvalitní ledové plochy je totiž umění. Vyrobit dokonalý led není jako nalít litry vody do velké vany a pak zapnout tlačítko mrazit. Na co všechno musí správci zimních stadionů myslet?

  • 14. května 2015
bulb
main-article

Řešení nedostatku elektřiny v rozvojovém světě? Stačí hrát fotbal

S míčem dokáží někteří hráči doslova zázraky. A nemusí jít ani o slovutná jména jako Lionel Messi nebo Cristiano Ronaldo, jejichž kouzla s míčem budou napjatě sledovat fotbaloví fanoušci při letošním mistrovství světa v Brazílii. Děti v rozvojových zemích, kde je elektrické vedení mnohdy vzácností, totiž díky speciálnímu fotbalovému míči Soccket vyrábějí čutáním na hřišti elektrickou energii.

  • 16. června 2014
bulb
main-article

Jak vypadá jeden den v hokejové hale a co hýbe s její spotřebou elektřiny?

Zatímco letošní mistrovství světa v ledním hokeji je v plném proudu, my se podíváme, co se děje v hokejové hale v průběhu jednoho dne, kdy se koná utkání. Zjistěte, jak se mění spotřeba elektrické energie při běžném tréninku amatérů i během zápasu profesionálních hráčů. Za příklad si vezmeme Tipsport arenu Praha, která má sloužit jako záložní hala pro příští hokejové mistrovství v roce 2015.

  • 14. května 2014
bulb
main-article

Spotřeba elektřiny v hokejovém utkání

Podívali jsme se do zázemí hokejové haly během hokejového utkání. V následující inforgrafice je znázorněn celý zápasový den a vývoj spotřeby elektrické energie v průběhu dne.

  • 14. května 2014

Starší články

Jak vypadá místo největší jaderné katastrofy v dějinách po více než 30 letech? Zajeli jsme se do Černobylu a jeho okolí podívat.

Nahoru