Jak vybrat nejlepší retenční nádrž?

Zadržování dešťové vody je důležité jako prevence proti suchu, ale navíc ulehčí i vaší peněžence. Ideálním řešením pro šetrné hospodaření s dešťovkou jsou retenční nádrže. Jak vybrat tu správnou?

  • 17. března 2021
bulb

Jak vybrat nejlepší retenční nádrž?

main-article
bulb
main-article

Úsporné vaření. Jak při přípravě jídla co nejvíce ušetřit?

Rádi si doma připravujete své oblíbené dobroty nebo jen neradi chodíte do restaurací a závodních jídelen? Domácí příprava jídla vám může pomoci výrazně ušetřit. Není tomu tak vždy, jelikož je třeba klást důraz na úsporné spotřebiče a umět s nimi ekonomicky zacházet.

  • 12. ledna 2021
bulb
main-article

Počítač versus notebook. Zjistěte, jak se liší náklady na elektřinu

Počítač nebo notebook jsou v dnešní době nedílnou součástí života. Používáme je nejen při práci, ale i pro zábavu, komunikaci a propojení se světem. Jestliže vám záleží na spotřebě vaší domácnosti a při výběru spotřebičů se zaměřujete na přibližnou cenu jejich provozu, jistě vás bude zajímat, jak je na tom právě počítač, který bývá v provozu i dlouhé hodiny. Připravili jsme pro vás návod, jak vybírat úsporné zařízení a přitom dostat všechny funkce, které potřebujete.

  • 11. ledna 2021
bulb
main-article

Hyperloop jako cestování budoucnosti. Pomůže šetřit energii

Jakmile se běžné letadlo dostane do požadované a bezpečné výšky, může letět až kolem 850 km/h. Vědci ale již před lety, konkrétně v roce 2013, přišli s návrhem přepravního prostředku, který by dokázal vyvinout rychlost až kolem 1000 km/h. Jestli vás napadá, zda je takové cestování bezpečné, ptáte se, jak přesně funguje, nebo jen nemůžete uvěřit, představujeme vám tzv. Hyperloop.

  • 30. prosince 2020
bulb
main-article

Výměna starých spotřebičů za nové: Kolik ušetřím na elektřině?

Pokud jste se rozhodli udělat rázná opatření v úsporách za využití elektrické energie, tak je vhodné revidovat stav vašich elektrických spotřebičů. Jejich výměna za energeticky šetrnější typy vám ročně v domácím rozpočtu ušetří stovky až tisíce korun.

  • 21. prosince 2020
bulb
main-article

Vánoční spotřeba. Kolik vás mohou stát svátky na energiích?

Jestliže se snažíte celoročně myslet na úsporu energie, ale o Vánocích necháte spotřebě volný průběh, můžete si své úsilí pořádně pokazit. Vánoce plné pečení, vaření, rozsvícených světelných dekorací a sledování pohádek, se často výrazně prodraží. Pokud ale budete myslet úsporně i v tento čas, vysoký účet za elektřinu vám nehrozí.

  • 15. prosince 2020

Starší články

Vyplatí se pořídit solární panely na rodinný dům? Zjistěte, jaké dotace můžete získat a kolik ušetříte s domácí fotovoltaikou za elektřinu.

Nahoru