Vybavení pasivního domu. Kolik můžete ušetřit za energie?

Proč se vyplatí do pasivního domu investovat? Taková je otázka většiny lidí, kteří se rozhodují, jakým způsobem si postaví rodinný dům. Využijte vlastních zdrojů energie, zacházejte chytře s odpadní vodou, udržujte v domácnosti teplo a neváhejte požádat o dotace z programu Nová zelená úsporám.

  • 31. května 2021
bulb

Vybavení pasivního domu. Kolik můžete ušetřit za energie?

main-article
bulb
main-article

Teplo z odpadních vod: Kolik celkově ušetřím?

Ministerstvo životního prostředí se dlouhodobě snaží zajistit u množství domácností snížení energetické náročnosti a zefektivnit využití energie. K tomu účelu byl vytvořen program Nová zelená úsporám, který podporuje výstavby pasivních domů, ale také ekologické systémy. Jedním z nich je také například využití tepla z odpadních vod. Tento systém zabraňuje plýtvání a využívá teplou vodu na maximum.

  • 19. května 2021
bulb
main-article

Jak vybrat nejlepší retenční nádrž?

Zadržování dešťové vody je důležité jako prevence proti suchu, ale navíc ulehčí i vaší peněžence. Ideálním řešením pro šetrné hospodaření s dešťovkou jsou retenční nádrže. Jak vybrat tu správnou?

  • 17. března 2021
bulb
main-article

Úsporné vaření. Jak při přípravě jídla co nejvíce ušetřit?

Rádi si doma připravujete své oblíbené dobroty nebo jen neradi chodíte do restaurací a závodních jídelen? Domácí příprava jídla vám může pomoci výrazně ušetřit. Není tomu tak vždy, jelikož je třeba klást důraz na úsporné spotřebiče a umět s nimi ekonomicky zacházet.

  • 12. ledna 2021
bulb
main-article

Počítač versus notebook. Zjistěte, jak se liší náklady na elektřinu

Počítač nebo notebook jsou v dnešní době nedílnou součástí života. Používáme je nejen při práci, ale i pro zábavu, komunikaci a propojení se světem. Jestliže vám záleží na spotřebě vaší domácnosti a při výběru spotřebičů se zaměřujete na přibližnou cenu jejich provozu, jistě vás bude zajímat, jak je na tom právě počítač, který bývá v provozu i dlouhé hodiny. Připravili jsme pro vás návod, jak vybírat úsporné zařízení a přitom dostat všechny funkce, které potřebujete.

  • 11. ledna 2021
bulb
main-article

Hyperloop jako cestování budoucnosti. Pomůže šetřit energii

Jakmile se běžné letadlo dostane do požadované a bezpečné výšky, může letět až kolem 850 km/h. Vědci ale již před lety, konkrétně v roce 2013, přišli s návrhem přepravního prostředku, který by dokázal vyvinout rychlost až kolem 1000 km/h. Jestli vás napadá, zda je takové cestování bezpečné, ptáte se, jak přesně funguje, nebo jen nemůžete uvěřit, představujeme vám tzv. Hyperloop.

  • 30. prosince 2020

Starší články

Vyplatí se pořídit solární panely na rodinný dům? Zjistěte, jaké dotace můžete získat a kolik ušetříte s domácí fotovoltaikou za elektřinu.

Nahoru