Spotřeba vody: Zjistěte, kolik stojí běžné činnosti v domácnosti

Aby ve vaší domácnosti z kohoutku tekla voda, kterou budete moci dle libosti využívat, je třeba být připojený na dodavatele vody skrze vodovod. V současné chvíli ale pro odběr běžných domácností neplatí žádná omezení, a proto si spotřebu musíte hlídat, abyste nemuseli čelit astronomickým částkám.

  • 1. července 2021
bulb

Spotřeba vody: Zjistěte, kolik stojí běžné činnosti v domácnosti

main-article
bulb
main-article

Jak vybrat nejlepší retenční nádrž?

Zadržování dešťové vody je důležité jako prevence proti suchu, ale navíc ulehčí i vaší peněžence. Ideálním řešením pro šetrné hospodaření s dešťovkou jsou retenční nádrže. Jak vybrat tu správnou?

  • 17. března 2021
bulb
main-article

E.ON Energy Globe: Na vzdělávání o ochraně přírody se nesmí zapomínat

Představujeme vám projekty soupeřící v soutěži E.ON Energy Globe v kategorii Vzdělávání. Člověk v tísni přihlásil online kurz o klimatické změně určený pro pedagogy i širokou veřejnost. ZŠ a MŠ v Melči se účastní soutěže s projektem Voda na 100 způsobů, který má dokonce mezinárodní přesah.

  • 28. července 2020
bulb
main-article

Kolik stojí odsolování mořské vody? Tři nadějné technologie

Nedostatek pitné vody ve světě je čím dál akutnější. Pohled vědy se tak již dlouhou dobu upírá na moře a oceány, kde je vody obrovské množství. Je zde však jeden zásadní problém – tuto vodu je třeba odsolit. Podívejte se na tři nadějné technologie, které by mohly proces odsolování mořské vody zefektivnit a zlevnit.

  • 30. června 2020
bulb
main-article

Zahrádkáři s druhotným vodoměrem nemusí platit za stočné

Vytrvalé sucho, které u nás panuje, přidává vrásky nejednomu zahrádkáři. Nejen, že ohrožuje úrodu, ale navíc ždímá peněženky pěstitelů, kteří bez dostatečných zásob dešťové vody musí často zavlažovat přímo z vodovodu. Pokud se tento problém týká i vás a kubíky rychle naskakující na vodoměru vás děsí i ve spaní, mohl by se vám hodit návod, jak na zalévání ušetřit, a to až tisíce korun ročně.

  • 25. června 2020
bulb
main-article

5 tipů, jak vybudovat nízkoenergetický ekologický dům

Pokud uvažujete o stavbě domu a chcete, aby vaše nové bydlení bylo energeticky nenáročné a šetrné k přírodě, rozhodně nesmíte podcenit přípravu. Nízkoenergetické stavby vyžadují komplexní přístup a nejeden jejich majitel už po několika málo letech zalitoval, že si celý postup více nepromyslel. Na co tedy nezapomenout, když chcete vybudovat nízkoenergetický dům, který bude v souladu s přírodou?

  • 11. června 2020

Starší články

Vyplatí se pořídit solární panely na rodinný dům? Zjistěte, jaké dotace můžete získat a kolik ušetříte s domácí fotovoltaikou za elektřinu.

Nahoru