5 faktů o kontroverzním Green Dealu

V České republice zřejmě momentálně není více diskutované téma v rámci tématu Evropské unie, než energetická krize. Zvyšování cen plynu a elektřiny je dáváno za vinu Green Dealu, tedy tzv. Zelené dohodě. Jak moc toto ekologické směřování Evropy ovlivňuje české spotřebitele? Zaměříme se na 5 faktů, které nám jej pomohou pochopit.

  • 24. února 2022
bulb

5 faktů o kontroverzním Green Dealu

main-article
bulb
main-article

Elektřina pro rok 2022: Zjistěte zdražení v různých sazbách

Začátek roku 2022 s sebou přináší zvyšování cen elektřiny. Do nových ceníků se promítl nejen rapidní růst cen na burze, ale také zdražování regulované složky. Podívejte se, jak vysoké jsou ceny elektřiny u tří největších dodavatelů v ČR v různých distribučních sazbách.

  • 31. ledna 2022
bulb
main-article

5 důvodů, proč roste cena elektřiny

Cena elektřiny se v druhé polovině roku 2021 šplhá do rekordních výšin. Oproti loňskému roku se na burze obchoduje za trojnásobné až čtyřnásobné částky. To už se promítlo i do ceníků dodavatelů. Zdražuje nejen elektřina, ale také zemní plyn, a tak domácnosti čeká jedna z nejdražších topných sezón. Co způsobilo tak drastický růst cen elektřiny?

  • 13. prosince 2021
bulb
main-article

Cena emisních povolenek trhá rekordy, bude dále růst

Cena emisních povolenek stoupá na nové rekordy, stejně jako cena elektřina. Polsko nechce situaci tolerovat a vyzvalo k zastavení obchodování.

  • 10. prosince 2021
bulb
main-article

Michal Les: Silová elektřina zdražuje o 20 %, plošně ceny porostou příští rok

Světem obchází strašák vysoké inflace. Zdražují nejen cenné kovy, ale také i elektřina a plyn.

  • 4. října 2021
bulb
main-article

Energetická chudoba je realitou, vláda nesmí zavírat oči, varují odboráři

Počet lidí v energetické chudobě se může v Česku výrazně zvýšit. Odboráři přitom varují, že vláda nemá ponětí, jak energetická transformace zasáhne české občany.

  • 9. srpna 2021

Starší články

Vyplatí se pořídit solární panely na rodinný dům? Zjistěte, jaké dotace můžete získat a kolik ušetříte s domácí fotovoltaikou za elektřinu.

Nahoru