Bitva alternativních dodavatelů v roce 2018: Kdo získal nejvíce nových klientů?

Trh s elektřinou zažil loni rekordní počet změn dodavatelů v historii. 570 tisíc odběratelů začalo čerpat proud ze zásuvek od nové energetické firmy, z toho přes 371 tisíc patřilo mezi domácnosti. Kteří dodavatelé elektřiny si dokázali svými nabídkami získat důvěru nových zákazníků a od kterých společností lidé naopak utíkali? Podívejte se na přehlednou statistiku „velkého stěhování odběratelů“.

  • 10. května 2019
bulb

Bitva alternativních dodavatelů v roce 2018: Kdo získal nejvíce nových klientů?

main-article
bulb
main-article

Na ERÚ se obrátil rekordní počet lidí, letos jich bude ještě více

Na Energetickém regulačním úřadu přistál rekordní počet stížností kvůli nesrovnalostem ve smlouvách nebo neúměrným smluvním sankcím. A pro tento rok ERÚ očekává, že jich bude ještě výrazně více.

  • 17. dubna 2019
bulb
main-article

Krach dalšího dodavatele: One Energy & One Mobile končí. Kam půjde 23 tisíc odběratelů?

15 057 odběratelů elektřiny a 8 326 odběratelů plynu, kteří patřili k zákazníkům One Energy & One Mobile si budou hledat nové dodavatele. Pokud klienti nevyužijí zrychlené změny dodavatele do 25. 3., budou převedeni pod dodavatele poslední instance. Od něj musí odejít do 6 měsíců, ale není doporučeno otálet, aby lidé nespadli do černého odběru, kdyby se změna protáhla.

  • 23. března 2018
bulb
main-article

INFOGRAFIKA: Změna dodavatele? Nejen kvůli nízké ceně, důležitá je i kvalita

V roce 2016 v České republice o třetinu stoupl zájem o změnu dodavatele energií. To znamená, že se loni k výměně dodavatele elektřiny „rozhoupalo“ bezmála 360 000 odběratelů. Co domácnosti k takové změně vede? Sledují Češi své výdaje za elektřinu? A jaká kritéria by měl ideální dodavatel elektrické energie splňovat? Průzkum mezi 600 respondenty ukázal, že cena dávno není rozhodujícím faktorem.

  • 18. ledna 2017
bulb
main-article

Ceny elektřiny 2017: Jak se vyhnout zmatkům a získat nejlepšího dodavatele?

Proces zveřejnění ceníků elektřiny pro rok 2017 s sebou kromě napětí přináší také zmatky a mírné obavy – odběratelé elektrického proudu váhají, jaký přístup mají vůči novým ceníků zaujmout. Situace se každý rok opakuje: zatímco jedni se neohroženě pustí do pátrání po tom, zda by se jim s přihlédnutím k novým cenám nevyplatilo dodavatele vyměnit, druzí, mají hlavu plnou otázek, a tak stále váhají.

  • 18. listopadu 2016
bulb
main-article

Vítězem aukce dTestu je Europe Easy Energy, dceřiná společnost Bohemia Energy

Aukce energií pořádaná organizací na ochranu spotřebitele dTest zná svého vítěze. Je jím společnost Europe Easy Energy, jejímž vlastníkem je Bohemia Energy, největší tuzemský alternativní dodavatel elektřiny a plynu. Do aukce s názvem „Chci výhodnější energie“ se nezávazně přihlásilo přes 67 tisíc českých domácností. Ty budou nyní čekat na konkrétní nabídku od vítězného dodavatele.

  • 16. února 2016

Starší články

Jak vypadá místo největší jaderné katastrofy v dějinách po více než 30 letech? Zajeli jsme se do Černobylu a jeho okolí podívat.

Nahoru