Technologie

Šílený MacGyver Colin Furze: Dal motor do kočárku i autíčka z autodromu a překonal rekordy

Tohle doma rozhodně nezkoušejte! Tak by se dal stručně popsat každý vynález z dílny britského šikuly, Colina Furzeho. Začínal sice jako instalatér, ale jeho bláznivé kousky z něj rychle udělaly hvězdu YouTube. K motorce třeba přimontoval plamenomet, k jízdnímu kolu odpalovací systém pro rachejtle a do autíčka z autodromu přidal motor. Mrkněte se na nejlepší vynálezy „šíleného MacGyvera“.

Šílený MacGyver Colin Furze: Dal motor do kočárku i autíčka z autodromu a překonal rekordy
Šílený MacGyver Colin Furze: Dal motor do kočárku i autíčka z autodromu a překonal rekordy

Úvodní fotografie: Colin Furze/Youtube reprofoto

Lidé si o mě často myslí, že jsem inženýr nebo mechanik, ale opravdu nepotřebujete drahý soustruh a obří svářečku, abyste dokázali úžasné věci. Stačí jen nějaký prostor, kde budete své kousky provádět, pár pomocníků a někdo, kdo vám řekne: „To je nemožné,“ aby vás to ještě víc postrčilo.

- Colin Furze, britský vynálezce

Všechno pojede jako o závod, když tomu přidám motor

Překonávání rekordů v závodních sporťácích a formulích přenechal Colin konzervativnějším jedincům. Radši vykuchal motor ze závodní motorky, aby ho vložil do několika zoufale pomalých dopravních prostředků. Upravil motorový vozík pro invalidy, který po vylepšení dosáhl rychlosti 114 km za hodinu. Na sněhu to vytáhl na 82 km/hod.

Tušíte, kdo přišel se zařízením, jež opravdu lidem se sníženou mobilitou usnadnilo život? To mě zajímá!

Tento rekord sice později překonal někdo jiný, ale to Colina nezastavilo od podobných vylomenin. Když zjistil, že čeká se svou partnerkou syna, sestrojil dětský kočárek. To vypadá sice hezky, jenže do ďábělsky rychlého stroje (max. 85 km/hod) se člověk pomalu bojí dát i neživou panenku, aby jí neupadla plastová hlavička.

S nejrychlejším kočárkem na světě se zapsal Furze do Guinessovy knihy rekordů, ale svého syna v něm samozřejmě nikdy nesvezl. Colinova partnerka mu to zakázala, i když vynálezce nyní tvrdí, že vlastně nic takového ani nezamýšlel.

Klasické pouťové autíčko na bourání do ostatních v autodromu se loudá rychlostí 8 km/hod. Po vyhecování od producentů pořadu Top Gear, aby přeměnil něco, co jezdí želvím tempem, na extrémně rychlou střelu, ho Colin trochu vytunil. Na závodním okruhu obyčejně pomalé autíčko z autodromu svištělo průměrnou rychlostí 161 km/hod.

Od domácích zlepšováků k letounu ze Star Wars na vlastní zahradě

Furze si občas vzpomene i na domácí hospodyňky. Vynalezl pro ně třeba toastovací nůž. Rozžhavená pilka během krájení bochníku oba krajíce zároveň opeče. Vlastně máte dvě možnosti, buď si pořídit tuto kuriózní věcičku, nebo si jednoduše koupit nakrájený toastový chleba.

Vtipné vylepšováky vyrábí také švédská vědátorka Simone Giertz. Podívejte se na její šíleně nepraktický snídaňový stroj. Ukázat snídaňového robota

Trochu praktičtěji působí robotické nohy na sešlapávání odpadků v popelnici sestavené z drtiče a poloviny staré figuríny nebo postel, která místo probuzení otravným zvukem budíku spáče jednoduše vyklopí na podlahu. Připadá vám to jako nepoužitelné krámy? Colinovy stroje mají hlavně bavit, praktické využití jejich vynálezce moc neřeší.

I když pokud se řadíte mezi fanoušky Hvězdných válek, určitě nebudete rozporovat, že postavit si na vlastní zahradě obří imperiální transportér je určitě tím nejlepší nápadem v jakékoli galaxii.

Colin Furze si jednoduše koupil hračku transportéru AT-ACT a její rozměry vynásobil 12krát. Na zahradě za jeho barákem pak za 6 týdnů vyrostla do výšky 5,5 metru obří stavba, která převýšila střechy všech domů v sousedství. Přední kabina transportéru se dokonce otáčí a zaměřuje laserové zbraně, i když z nich samozřejmě nestřílí.

Létání s drony mi připadalo jako závody z Hvězdných válek, sdělil pilot týmu Rotorama

U obřího obrněného transportéru se ale bláznivý vynálezce nezastavil. Později přidal i stíhačku Impéria TIE Silencer v životní velikosti. Předloha letounu se objevila v nejnovějším snímku ze světa Hvězdných válek, Poslední z Jediů.

Netrpělivě čekáte, s čím přijde šílený MacGyver příště? Prohlédněte si všechny kuriózní výtvory na jeho webu. Více o Colinovi a jeho vynálezech

Jaké další podivnosti má Colin Furze na triku?

Anketa

Kde šly nedávno plamenomety na dračku?

Pouze kvůli posledního vynálezu se šílený MacGyver dostal do křížku s policií. Když ho zahlédli na silnici s motorkou šlehající plameny, zatkli ho pro držení předmětu podobnému střelné zbrani. Po jediném dni byl ale Colin Furze propuštěn a dále pokračuje ve všemožných i zcela nemožných skopičinách.