Elektromobilita

Hyundai Kona Electric: Prvotřídní kombinace zajímavého designu a neočekávaného dojezdu

Korejská automobilka představuje nový crossover, který spojuje osobitý styl a skvělý výkon. Již na první pohled zaujme svým jedinečným vzhledem. Kombinace výrazných linií a ostrých hran přináší nevšední eleganci. Případné zájemce potěší na elektromobil atraktivní cena. Především díky ní šlape první kompaktní elektronické SUV v Evropě na paty svému předchůdci Ioniq Electric.

Hyundai Kona Electric: Prvotřídní kombinace zajímavého designu a neočekávaného dojezdu
Hyundai Kona Electric: Prvotřídní kombinace zajímavého designu a neočekávaného dojezdu

Největším lákadlem, kterým Kona Electric potěší všechny milovníky elektromobilů, je nadprůměrný dojezd. V případě standardní verze sice činí „pouhých“ 350 kilometrů, avšak silnější provedení nabízí možnost ujet na jeden zátah téměř 500 kilometrů.

Inovativní technologie a výkonný akumulátor však nejsou jediným překvapením. Taktéž se můžete těšit na propracovaný interiér. Ten v sobě spojuje maximální možné pohodlí a vysokou kvalitu materiálů.

Virtuální zvuk motorů pro větší bezpečnost

Pokud ho porovnáme s klasickou Konou, pyšní se sympatické SUV i pozměněnými rozměry a výraznějším designem. Vybírat si tak můžete z mnoha odlišných variant. Pro ty odvážnější si korejská automobilka připravila zajímavou designovou vychytávku. Kdo má zájem, tomu nic nebrání zvolit si střechu barevně odlišnou od zbytku vozu.

Hyundai Ioniq

Výsledkem je tak 21 kombinací, z nichž si je opravdu snadné vybrat. Jízda elektromobilem Hyundai navíc rozhodně není nuda. Zrychlení z 0 na 100 km/h činí v případě výkonnější verze jen 7,6 sekundy. Maximální rychlost je 167 km/h.

Bezpečnost chodců i tempomat

Nový, poprvé v Ženevě představený crossover, potěší skvělým vzhledem nejen náročné řidiče. Naopak! Vhodný je i pro běžné řidiče, kteří hledají vstupní model do světa elektromobility.

Hyundai Ioniq Electric: Elegantně za výkonem a aerodynamikou

Třebaže nechce Kona Electric oslňovat přelomovými funkcemi, je součástí výbavy například adaptivní tempomat. S jeho pomocí se vůz dokáže zastavit a v případě stojící kolony také znovu rozjet. Taktéž potěší varování o vyjetí z jízdního pruhu. Bezpečí chodců pak naopak zvýší uměle dodávaný jízdní zvuk, kterým je tento elektromobil vybaven.

Huyndai Ioniq

Hyundai Kona Electric je po všech stránkách velmi zajímavý elektromobil s potenciálem oslovit mnoho skupin řidičů a zákazníků.

Hyundai Kona Electric: Specifikace

Motor a baterie

Pohonné ústrojí 99 kW FWD
Pohon synchronní elektromotor s permanentními magnety
Výkon 150 k
Točivý moment 395 Nm
Akumulátor 64 kWh

Dynamika a spotřeba

Zrychlení 0–100 km/h 7,6 s
Maximální rychlost 167 km/h
Kombinovaná spotřeba 15,2 kWh
Dojezd až 482 km (podle NEDC),
Huyndai Ioniq

Rozměry a hmotnost

Typ karosérie hatchback
Počet míst 5
Pohotovostní hmotnost 1 760 kg

Délka

4 180 mm
Šířka 1 800 mm
Výška 1 555 mm
Rozvor 2 600 mm
Kufr 332 l

Základní cena Hyundai Kona Electric: 899 990 Kč